Autor Zpráva
Honzass
Profil
Zdravím,
chtě bych se zeptat na jistou věc

Mám tabulku

------------------------------------------------------
___ID___|____budova_____|__podlazi__|
------------------------------------------------------
___15___|__Svornosti 14___|__druhé___|
------------------------------------------------------
___16___|__Svornosti 14___|___třetí___|
------------------------------------------------------
___17___|__Novákova 10___|__druhé___|

dále mám proměnnou $budova_podlazi, která obsahuje textový řetězec "Svornosti 14druhé" tedy:

$budova_podlazi = "Svornosti 14druhé"

Chtěl bych se zeptat, zda-li bych mohl z MySQL databáze vybrat řádek s ID 15 na základě proměnné $budova_podlazi . Zkoušel jsem to tímto způsobem:

$data = MySQL_Query("SELECT * FROM tab WHERE budova || podlazi = '".$budova_podlazi."'");
tedy aby byl vybrán řádek, ve kterém je spojení řetězců pole budova a pole podlazi = proměnné $budova_podlazi

tento zápis ovšem jaksi nefunguje.

Mohl byste mi tedy prosím někdo poradit, jak to zprovoznit.
Předem díky za odpověď
Honzass
Martin
Profil
Já bej tebou, tak bych si proměnnou $budova_podlazi nahradil dvěma proměnnejma $budova a $podlazi a dotaz bych udelal takto
$budova = "Svornosti 14";
$podlazi = "druhé";

$data = MySQL_Query("SELECT * FROM tab WHERE budova = $budova AND podlazi = $podlazi");
Honzass
Profil
No jo, ale já tu proměnnou získávám z předešlé stránky:
$budova_podlazi = $_POST["budova_podlazi"];

A jelikož jsem zatím nepřišel na to, jak z předešlé stránky načíst více jak jednu proměnnou, tak to dělám tímto způsobem (teda chtěl bych dělat , ale nedaří se)
trif
Profil *
Martin ti napisal dobre vytiahni to po jednom a cez session to predaj dalej, nastuduj session a mas to. Dufam ze som to dobre pochopil co robis
Honzass
Profil
Abych to upřesnil, hodnota proměnné se bere ze selectu - zde přikládám ukázku části skriptu předešlé stránky:


<form method="POST" action="budova_podlazi.php" name="Form">

<select size="5" name="budova_podlazi">

<?
for ($i=0; $i <$pocet; $i++){
$zaznam[$i] = MySQL_Result($data, $i, "podlazi");
echo "<option value=\"" . $budova . $zaznam[$i] . "\">" . $zaznam[$i] . "</option> ";
}
?>

</select>

<INPUT TYPE=Submit VALUE="Vyhledej">

</form>
Honzass
Profil
Díky moc. Už jsem to vyřešil. Ikdyž jsem to neudělal úplně podle vašeho návodu, dostal jsem aspoň inspiraci:

<?
echo "<INPUT type=hidden name=\"ulice_nazev_vyber\" value= '" . $ulice_nazev_vyber . "'>";
?>

Ještě jednou díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0