Autor Zpráva
Wiki
Profil
Stavím sa, že táto téma tu už bola preberaná x-krát, ale aj tak:
Ktorý program je podľa vás najlepší. (v téme sú len 3, ale kľudne pridajte ďaľší).
! Nechcem typ, ktorý je najlepší, ale Vaše názory na ne (skryté funkcie, bugy, eggy...) !

PSPad: nenáročný; malý a efektívny... (pridajte viac)

FrontPage: podľa mňa absolútna šitka (mám proti nemu totálnu averziu -> neviem prečo)

MD (ja osobne poznám MX 2oo4): je síce veľký (a niekomu možno pripadá amatérsky), ale aj tak 98% vecí robím v zdrojáku a keď texty píšete vo wisywicku, tak č vloží ako č (č + apache = č), a také drobnosti, akože sa dá nastaviť, ako má vyzerať "defaultná" stránka, nápoveda k HTML/SQL/PHP/JS/CSS, či vzorové skripty (a tvorba ďaľších skriptov) ani nespomínam. (mimochodom myslím, že rozpoznáva večšinu php-príkazov).

Názory!?

//***********************************************************//

P.S.: Keď sme už pri programoch, poznáte nejaký dobrý "rastrový" editor (doma mám iba Corel 11 (ale ten je vektorový) a MS Paintbrush).
Boldrik
Profil
Na jednoduche veci pouzivam pspad. Delam jen jednoduche veci ;)
mat
Profil
tohle je jedna z dalších diskuzí o ničem - ono totiž, kdo zná syntaxi (x)html, javascriptu, php. css a dejme tomu dotazů mysql, ten vystačí i s pověstným notepadem - a ještě poznámka, pspad a frontpage jsou prostě dva nesrovnatelné editory...
23k
Profil
Frontpage rulez, vcera sem delal dost slozitou tabulku a psat to rucne nedelam to 20minut ale 3 hodiny, tolik casu nemam ;o)
Hugo
Profil
mat

S notepadem nevystacis pokud chces psat napr. v utf-8 nebo v iso-8859-2. A psat treba PHP/MySQL skripty ve win-1250 je trochu o pruser.

Podle me je PSPad jeden z nejlepsich editoru pro win. Pro linux je perfektni editor VIM.
mat
Profil
Hugo

ten notepad byla samozřejmě jen nadsázka - jen jsem chtěl ukázat, že srovnávat editory typu pspad (sám jej používám) a třeba frontpage nemá smysl - každý z nich má své přednosti a nedostatky a hlavní rozdíl je v tom, že u pspadu prostě musíš znát...
llook
Profil
To je otázka osobních preferencí. Všechny tři zmiňované jsou dost dobrý. Vůči MD a FP (hlavně vůči FP) mají občas lidé předsudky, protože někteří jsou schopni 98% věcí dělat ve wysiwyngu a zbytek ve zdrojácích, ale když se používají rozumně, lze s nimi dosáhnout slušných výsledků (např. Jak psát web udržuje Yuhů ve FP).

Já používám editor GVim. Sice je v něm všechno jinak, ale když se ho člověk konečně naučí používat, tak umožňuje velmi efektivní editaci zdrojáků. Už bych neměnil.

ad Notepad) v tom jsem začínal. Než jsem poznal zvýrazňování syntaxe a automatické odsazování, tak mi v něm ani nic nescházelo.

Na rastrový editory si založ nové téma, nejlépe v sekci "Software na tvorbu webu".
Mila
Profil *
S notepadem nevystacis pokud chces psat napr. v utf-8 nebo v iso-8859-2.
Já ve můžu v notepadu normálně ukládat soubory v utf-8. (mám windows xp)...
Hugo
Profil
Mila

Mas pravdu, ja uz notepad nepouzival ani nepamatuju. Ale i tak to neni idealni nastroj na psani webu.
Leo
Profil
Co se tyka rastroveho editoru - pokud jste si ten Corel (DRAW) koupil :-), tak urcite na instalacnim CD mate i Corel PHOTOPAINT pro praci s rastry, Leo
Polaroid
Profil
Budu stručný: na kód používám PsPad, grafiku dělám zmíněným Photo-Paintem.

A sem dobrej :-)
Wiki
Profil
Diky za nazory a Corel mam legalne, ale nekupoval som...
Rypi
Profil *
kamoš piše XHTML CSS i PHP v notepadu vul... mu to furt rozmlouvam
jozob
Profil
llook
WYSIWYNG - What You See Is What You Never Get (-: Pekný názov
Ja používam MD - pokiaľ sa s ním zaobchádza správne, je to určite jeden z najsilnejších nástrojov...
error414
Profil
Podle me je tem kdo pise v notepadu je uplnej magor ktery ma more casu a more nervu.
Nerikam ze ze ho nekdy nepouziji ale je to opravdu nouzaovka. Opravdu nemusim ty kteri se vychloubaji ze umi psat html v notepadu. Vetsinou jsou to cerstvi novacci kteri se naucili psat kod a timto to chteji dat najevo.

Az mi reknou jeden jediny duvod proc je notepad lepsi nez pspad tak zmenim nazor.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0