Autor Zpráva
toom11
Profil *
CHci se zeptat jestli je nějaká možnost jak načíst proměnou z nadřazeného rámu (frame) aniž bych v tom nadřazeném rámu tu proměnou odesílal na ten podřazený rám?? Prostě aby si ten rám mohl stáhnout proměnou sám až bude chtít.

poraďtě prosím rychle
Alphard
Profil
v PHP?
těžko nebo vůbec
Miloš
Profil
Já myslím, že pokud jde o odkazy s targetem, mělo by to přes $_GET jít, ale uniká mi smysl kombinace PHP a rámů.
toom11
Profil *
NO prostě zkousim nějakou on-line hru na webu, no a používám tam rámy, a zároveň je to celý v php, no a mám tam nadřazenej rám na kterym je menu, ... a zobrazuje se tam taky jméno přihlášeného
no a pak mám jakoby vloženej rám a tam je různě, např. jméno, vojáci, tanky, určitýho toho hráče kterej je jako přihlášenej, no a nevimjako to udělat aby to fungovalo!
Alphard
Profil
Miloš
to je otázka toho, jak to pochopíš, je tady podmínka:
aniž bych v tom nadřazeném rámu tu proměnou odesílal na ten podřazený rám
takže o odkazy IMHO nejde
Alphard
Profil
toom11
používám tam rámy, a zároveň je to celý v php
tohle nedává smysl, menu prostě includuj a nepoužívej rámy
jestli dokážeš vytvořit on-line hru, tak se snad dokážeš zbavit rámů :-)
toom11
Profil *
přesně to mám namysli, nechce se mi předělávat celý stránky do normálu bez rámu, když už to mám takhle!
Prosim pomozte mi!
toom11
Profil *
fakt neexistuje něco jako include, ale jen pro proměné např. blablabla.php aby je to prostě jen vycuclo jakoby
bukaj
Profil
toom11
mohl bys upřesnit, oč ti vlastně jde? ;) nejlíp vysvětli na příkladu, co by to mělo dělat. pokud ti jde o sdílení proměnných mezi stránkami, používej sessions.
a je taky pravda, že když už děláš onlinovku, že ty rámy se tam moc nehodí ;)
Miloš
Profil
toom11
fakt neexistuje něco jako include, ale jen pro proměné např. blablabla.php aby je to prostě jen vycuclo jakoby
Uf – to bylo česky?.
Nevím, co je to include pro proměnnou. Myslíš načtení hodnoty nějaké proměnné? A to ať jako název souboru (include ($promenna);), stejně tak lze obsah proměnné prostě vypsat (echo $promenna;)
toom11
Profil *
NO já se tak nějak zatim učim, on-line hru sice dělám ale je to můj první web v php, a takže zas tak dobře nechápu to sessinons, něco sem o tom čet ale nějak sem to nepobral.
p.s. jo to je česky
bukaj
Profil
fakt neexistuje něco jako include, ale jen pro proměné např. blablabla.php aby je to prostě jen vycuclo jakoby
chodil jsem na kurzy čtení mezi řádky, ale pořád nechápu, co tím chceš říci :D nejdřív si mluvil o rámech, teď o include a o něčem, co by vycuclo jakoby :D trošku se ztrácím.
pokud chceš ale obsah souboru dostat do jedné proměnné, použij file_get_contents()
toom11
Profil *
já vim jak funguje include!!
Ale nešlo by přecejenom napsat :
... neco.php( include($promena);) jako to popisoval "Miloš"
Miloš
Profil
Aha, takže ty chceš uložit obsah souboru do proměnné jako její (řetězcovou) hodnotu?
toom11
Profil *
to je namě moc složitý!
ale to co sem napsal sem už i ozkoušel a nefunguje

uvedu př. toho co vlastně chci:
v souboru sprava.php je proměna $id to se mění podle toho kdo je přihlášen
v souboru sprava.php je rám ram.php a tam potřebuju vypsat $id z sprava.php

jo to by mělo bejt vono co po vás chci, nevim ale jestli to umim dostatečně vysvětlit
bukaj
Profil
tak proč prostě nepoužiješ:
sprava.php:

<?php
$id = 5; //jakékoli id
include 'ram.php';
?>


ram.php:

<?php
echo $id;
?>


mělo by to fungovat ;)
toom11
Profil *
jo to nefunguje a ještě ktomu se mi zobrazí ram.php v sprava.php ale v ram.php tam proměná $id stejně nefunguje
toom11
Profil *
ještě mě napadlo udělat si soubor id.inc a tam ukládat $id z sprava.php a načítat si ho na ram.php, snad to bude fungovat
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0