Autor Zpráva
Zerog
Profil
hoj
Asi to sem moc nepatri, ale php se to urcite taky tyce.

Zajimalo by me, jak je reseno v http://rapidshare.com ta prodleva mezi stahovanim. Kdyz neco odtam stahnete zadarmo, tak dalsi vec muzete stahnou asi az za dve hodiny. Figl je v tom, jak on pozna ze jsem to zrovna ja, kterej neco pred chvili stahoval, kdyz mam dynamickou IP jeste pres router. Susenkama to bejt udelany taky namuze, tak jak?
llook
Profil
Dynamická IP většinou neznamená, že máš různou IP při každém požadavku. Znamená to jenom to, že se může kdykoli změnit, ale taky nemusí.

Kromě cookies a IP adresy mě toho moc nenapadá, možná ještě Flash SO, ale pochybuju, že rapid používá tohle. Tipoval bych, že spíš máš pořád tu samou IP adresu.
zero0x
Profil
ak chces aby sa ti zmenila ip musis resetovat router.

rapid pouziva ip adresu, loguje si kto co kedy stahoval. potom vypocita, ze o kolko minut budes moct o5 stahovat a voila
Zerog
Profil
No ja kvuli tomu abych ho prechcal jsem i prenastavoval router, i jsem to zkousel z jineho pc napojeneho na ten samej router. Ted me napada ze to jeste vali pres router karnevalu. To bude asi ono. Kazdopadne jestli je to jen podle IP adres tak nic noveho pod sluncem. Co znamena Flash SO tak to nevim :(
pmasarik
Profil
Sleduje to len IP, nič iné...
llook
Profil
Dost pravděpodobně všechny počítače, které ti jedou přes ten router, mají zvenku úplně stejnou IP adresu (resp. router dostane IP adresu a pomocí NAT směruje pakety těm kompům). Když ten router vyresetuješ, možná dostane jinou IP adresu, ale dost možná taky dostane zase tu samou, to je čistě na rozhodnutí DHCP serveru u Karnevalu. Že dostane tu samou, mi připadá dost pravděpodobné - DHCP servery bývají často konfigurovány tak, aby po odpojení ještě nějakou dobu rezervovaly tu IP adresu jenom pro tu samou MAC adresu.

Možná kdybys ho odpojil, přenastavil MAC a zase připojil, ale pokud tomu nerozumíš, tak bych do toho radši nehrabal, za tu úsporu to nestojí (měsíc na rapidu stojí cca 200 czk).

P. S.: Flash SO je něco jako cookies, které neukládá prohlížeč, ale Flash. Ale to byl jen takový nápad, Rapidshare tohle nepoužívá.
Zerog
Profil
Diky za odpovedi. Popravde me ani nejte tak o stahovani z rapida, ale spise jak to funguje. Myslel jsem, ze de o jinou technologii nez s IP adresama a ze bych to mohl aplikovat na sve veci .

Diky za odpovedi Zerog
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0