Autor Zpráva
bohušů
Profil *
dobry den,

jak vytvořím svůj vlastní email server, jsou na to nějaký utility, programy?
YoSarin
Profil
bohušů
Jsou na to mail servery.
Jestli myslíš zprovoznit mail server tak, abys mohl z localhostu posílat maily, tak hledej třeba MailEnable, pokud si chceš naprogramovat vlastní mailserver, tak tipuji že na to máš málo znalostí - nic ve zlém, já bych něco takového taky nenaprogramoval. :)
bohušů
Profil *
YoSarin

posílání ani tak ne, spíš přijímání emailů (s přilohamy). V programování jsem středně pokročilý, takže bych to chtěl zkusit:-)
YoSarin
Profil
bohušů
Takže webový rozhraní pro zobrazování mailů?
bohušů
Profil *
ano, ale potřebuju server který by přeci dokázal přijímat zprávy
YoSarin
Profil
bohušů
Tak tady bych vařil z vody. Když budeš mít DNS nasměrované na localhost, na localhostu budeš mít nainstalovaný mailserver a budeš to mít správně nastavené, tak by to snad nějak fungovalo, ale konkrétně ti nic neřeknu
bohušů
Profil *
ok, počkám na někoho jiného, jinak děkuju za snahu
Tower
Profil
Mail server je aplikace běžící přímo na serveru (aby mohla fungovat v našem pojetí, tak samozřejmě připojeného k internetu), která zpracovává došlé e-maily. Programovat si vlastní řešení je více méně blbost, protože to vyžaduje zkušenosti, znalosti a hodně času. Proto všech (snad) hostingové firmy volí řešení od 3. stran v podobě Opensource projektů, či komerčních aplikací. Pokud byste tedy stál o OS, doporučuji se porozhlédnout pod SourceForge.net. Jistě jich tam najdete více a pak už se jen řídit pokyny výrobne na jeho stránce, tedy alespoň do začátku.

A samozřejmě nepočítejte s přílišnou dostupnost informací v ČJ.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0