Autor Zpráva
Regis
Profil
Přeji dobrý den.

Předesílám že o .NET toho vím dost málo (jsem přibližně v polovině knihy Understanding .NET :) ), ale velmi mě tlačí čas. Uvítám jakoukoli radu.
Windows 2000, Apache 2.0.59, PHP 5.2.2RC3-dev

Potýkám se s problémem využití knihovny odpovídající standardu .NET v PHP. Mám zkompilovanou knihovnu a její funkčnost jsem ověřil v C#, kde pracuje normalně.
Pokuším se jí volat z PHP, ovšem veškeré příklady na které jsem narazil volají pouze knihovny (assembly) z Global Assemby Cache, navíc z hlavní třídy .NET Framework "System". Konkrétně příklad přímo z [url] http://cz.php.net/manual/en/class.dotnet.php [/url] je na mé konfiguiraci zcela funkční (při použitní nightly buildu který odstaňuje chybu při volání COM a .NET komponent ve Windows 2000).

Potřeboval bych poradit zda je možné volat knihovnu mimo GAC, případně zda existuje nějaký elegantní způsob přidání knihovny do GAC bez nutnosti instalace .NET SDK (gacutil a spol.) nebo psaní vlastního instalátoru.
Alternativně uvítám jakékoli řešení umožňující využití funkce knihovny .NET z PHP. Klidně ji zakomponuji do nějakého programu a ten zavolam z PHP, je to prasarna, ale prave jsem se dozvěděl že na realizaci nemám předpokládané 4 týdny ale 7 dní. :(

Jakákoli rada je vítána.
Děkuji předem.

P.S.: Výchozím bodem je knihovna, kterou nemůžu modifikovat a obsahuje základní funkce které potřebuji použít.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0