Autor Zpráva
World
Profil
Zdravim všechny,
Po dlouhé době mám další menší dotaz. Potřebuji dostat možnost ze selectu, kterou uživatel vybral a poslat ji do databáze (sql už mám, takže mi stačí jen opravdu to, jak dostat tu možnost ze selectu)

např. když mám:
<select name="country">
<option selected disabled>Vyber zemi původu:</value>
<option value="CZ">Czech republic</value>
...
</select>

díky za pomoc
Peca
Profil
Co třeba z proměnné $_POST['country'] případně $_GET['country'] ?
World
Profil
no asi takhle: za úplného začátečníka se nepovažuji, protože už jsem si udělal registrace a přihlášení (ban systém, zamražení účtu atd. sice něco s pomocí ostatních, ale většinou jsem si poradil).
takže jak se s proměnnýma pracuje vim, podmínky také už používám, ale ten select nějak nechápu.


můžete mi sem napsat nějaký příklad polopatě? popř. i link abych si o tom něco přečetl (ale aby se tam řešil přímo tento problém, jinak to asi nepochopím :)

díky moc za pomoc
Alphard
Profil
Peca už to psal, ale zkusím to trochu podrobněji

<select name="country">
<option selected disabled>Vyber zemi původu:</value>
<option value="CZ">Czech republic</value>
...
</select>

v závislosti na způsobu odeslání ($_POST nebo $_GET) bude v proměnné country (name selectu) CZ (value vybrané možnosti)
tedy: $zeme = $_POST['country']; // v $zeme bude CZ
World
Profil
jestli jsem to dobře pochopil, tak by to mělo byt takto:
$zeme = $_POST['country'];
$db->sql_query("INSERT INTO account (username, password, email, country, join_date)
VALUES('$accountname', '$md5_password', '$email', '$zeme', NOW())");
a do sloupce v databázi by se mělo vložit např. CZ pokud v selectu vyberu Czech republic, ale nejde to, co jsem zase spackal? :(
TFSi
Profil
World
$zeme = $_POST['country']; máš nějaký důvod ke zdvojování proměnných?

zkus var_dump($_POST); a ujisti se, že nepleteš POST a GET ;)
World
Profil
nepomohlo, a POST a GET si určitě nepletu :)

doufám že dojdeme ke zdárnému konci ;)
Peca
Profil
Co tak napsat, v čem přesně je problém? Je něco v těch proměnných? Objevilo se něco v databázi? Je ten select vůbec ve formu?
World
Profil
-select je ve formu
-jak jsem napsal v databázi se nic neobjevilo
-nic jiného už se neprojevuje, a jelikož nevím v čem je problém, tak nevím co vám mám přesně popsat, napsal jsem jen to u čeho jsem si jistej :)
Peca
Profil
Co tak si zjisit, kam se vykonávání skriptu vůbec dostane?
echo $_POST['country'] nebo $_GET['country'] nic nevypisuje?
World
Profil
hm divný nic to nevypisuje, takže se to tam asi vůbec nedostane, možná dělám něco blbe, už na mě leze spaní, to je asi z toho vstávání v 6 ráno :)

no ještě se na to zítra kouknu v klidu, ale kdyby vás mezitím něco napadlo, tak to sem kdyžtak napište, každou radu rád přivítám ;)
DJ Miky
Profil
A co ti vypíše
print_r($_POST);
?
Peca
Profil
Není co psat, když tu nemáme zdroják... Slovní popis pouze napovídá, že JSI začátečník :-p
bukaj
Profil
a odeslal jsi vůbec formulář?
World
Profil
formulář samozřejmě odesílám, když mi registrace normálně funguje.

no nic, zkusim si poradit sám...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0