Autor Zpráva
Jiper
Profil
Zdravim!

Experimentuji s mod_rewrite a narazil jsem na ruzna reseni. Vsude se zminuji o adresach typu www.adresa.cz/cokoli/cokoli2/ (s html nebo bez). Tento pripad se ovsem da pouzit jen v pripade, ma-li stranka jen v pripade fyzicke existence adresare.

Ptam-li se promennou na data ulozena v databazi, jsem ztracen. Nize popsany postup se mi zda priserne zbytecny a rikam si, zda-li neexistuje jiny zpusob:

1) adresa vypada adresa.cz/zamestnanci/jan-rericha
2) je vyhledana stranka zamestnanci.php a ulozena promenna GET jan-rericha
3) databaze je prohledavana, ale jak? je tam preci uveden Jan Řeřicha a ten se neshoduje... abych kazde jmeno vylovil z databaze, zmensil mu pismenka pres php funkci, ubral mu diakritiku, porovnal to s promennou a nechal zobrazovat puvodni nepremenenne jmeno, ktere se bude oficialne zobrazovat se mi zda jako blbost... nehlede na to, ze nejakej genius prepise jan-rericha na jAn-rericha a jsem v koncich

Nezda se mi, ze by byl vyhrazen jeden sloupec v dabatabazi ciste pro Cool URIs kvuli porovnavani promennych a zpusob /jan-rericha-285648 jsem zavrhl, protoze na vsech webech typu interval.cz apod tyto adresy ( /clanek-o-necem-co-je-dulezite) vidim => nejak to musi jit

Prohledal jsem hodne clanku, ale nic nenasel... jak se to tedy s tou databazi porovnava? Je nejaky clanek, ktery mi pan Google neukazal? Diky moc za radu
DJ Miky
Profil
Asi nejjednodušší řešení je vytvořit si v tabulce další sloupec, kde bude tato cooluri, ideální je napsat si v PHP funkci, která při vkládání automaticky převede název na cooluri (např. "Můj Článek" -> "muj-clanek"). Pak můžeš jednoduše porovnávat: "... WHERE cooluri='muj-clanek'".
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0