Autor Zpráva
banan
Profil *
dobrý večer

k čemu je dobré cachování u smarty?
k čemu jsou configurační osubory u smarty? myslím tím nevýjde to stejně jako tpl?

děkuju
Peca
Profil
k čemu je dobré cachování u smarty? - Že by ke cachování?
k čemu jsou configurační osubory u smarty? - Že by ke konfiguraci?
myslím tím nevýjde to stejně jako tpl? - Cože? Vůbec nechápu...
banan
Profil *
prosím o odpovědi někoho kdo má víc jak 6 let
bukaj
Profil
banan
(nehostujete u banan.cz? ale to jen tak na okraj... :D)

se smarty jsem sice ještě moc nedělal, ale snad něco vymyslím...

k čemu je dobré cachování u smarty?
cachování obecně! slouží k ukládání výsledků procedur, jež jsou již dopředu známé a tím zrychluje vykonávání skriptů. je to docela dobrá věc. jak jsem ale napsal na začátku, se smarty jsem zatím moc nepracoval.

k čemu jsou configurační osubory u smarty?
do konfiguračních souborů si většina lidí (a nejenom lidí, třeba i psi, holubi a dokonce se o to opovažují i počítače, ale díky velkému rozšíření systémů windows jsou takové soubory odeslány Billovi do jeho notebooku využívající mac os x a následně mazány, aby je uživatel náhodou nesmazal neopatrnou manipulací s nimi, jelikož windowsy nemají efektivní zprávu uživatelů a přístupových práv, ale ro jsem již trochu ot.) ukládá předem známé věci, které se používají prakticky všude. řekl bych, že u smarty, i když, jak jsem řekl, jsem se smarty zatím moc nepracoval, že by to u smarty mělo být stejné. například tam můžete uložit výchozí hlavičku stránky či název souboru s css stylem apod.

myslím tím nevýjde to stejně jako tpl?
.tpl? myslíte templaty (šablony)? řekl bych, že konfigurační soubory a šablony jsou naprosto něco jiného. ale jak jsem již několikrát řekl, se smarty jsem zatím moc nepracoval.
banan
Profil *
nehostuju:-)


takže v konfiguračních souborech ukládách obecnější věci, názvy souborů, popříklad různé druhy css a do šablony spíše co se týká textu a manipulace ním?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0