Autor Zpráva
T1000
Profil
Ahoj,
nevím kam to zařadit, ale trochu to patří do php.
Na webu mám levé menu, pravé menu a obsah - levé menu (float: left), obsah + pravé menu (float:right), pravé menu (float: right) a obsah float: left), jistě tento systém chápete, je docela standartní.

Zatím to mám takhle: levé menu nahoře, pod tím je obsah a pod obsahem je pravé menu.
Když se na stránce objeví nějaká chyba, tak to nevypíše pravé menu a patičku (což chápu, proto jsem chtěl dát to pravé menu nahoru, aby se zobrazilo). Ale v tom jsou 2 problémy:
1) Nezobrazila by se tam patička
2) v tom pravém menu mám login, takže když tam dám odhlásit, tak mi to načte stránku, kde v pravém menu budu přihlášený

Nevíte jak udělat, aby se zobrazila celá stránka (i když tam bude chyba - tím myslím php) a při odhlášení bych byl odhlášený i pravém menu?
DJ Miky
Profil
Buďto si udělat vlastní ovladač chyb, kde nebudeš ukončovat skript, nebo prostě a jednoduše chyby v PHP skriptech vyřešit, aby nebyly (to bude nejlepší způsob).
T1000
Profil
no to sice jo, ale může se stát, že databáze vypadne.
Jak mám potom udělat mysql_query()or die; ?
možná return ne?
djlj
Profil
error_reporting(0);
T1000
Profil
to je co? tak já nevím, jak mám to rozvržení udělat, nevíte o nějakém dobrém?
T1000
Profil
error_reporting, je něco jiného, než jsem myslel, třeba mám skript, ve kterém je nějaký příkaz, který neproběhne (třeba přidávání lidí do databáze) a on nehodí chybu, tak bude vesele pokračovat dál a vypíše: byl jste úspěšně registrován. A přitom to není pravda
shamania
Profil
T1000 to že občas neodpovídá databáze jsem vyřešil takto:
$conect = mysql_connect($server, $user, $password)or die(header("Location:vypadek.htm"));


jinak to co myslíš asi ty, tak mysql_query(); vrací true nebo false, takže to takhle můžeš kontrolovat
DJ Miky
Profil
mysql_query('dotaz měnící data');

if(!mysql_error()) {
// Dotaz proběhl úspěšně
}
else {
// Dotaz skončil chybou
}

atd.

Na vypadnutí DB - co takhle jednou podmínkou kontrolovat spojení?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0