Autor Zpráva
Beda
Profil
Zdravím,
mám aplikaci, která umožňuje registrování uživatelů. Registrace se skládá z několika kroků. Mezi jednotlivými kroky uchovávám data (včetně hashe hesla) v SESSION (SID předávám v cookie). Byl jsem upozorněn, že to je bezpečnostní riziko, můžete mi někdo prosím vysvětli, v čem spočívá to riziko? Jak se může útočník dostat k datům v SESSION?
maarlin
Profil
Zeptal bych se toho, kým jsi byl upozorněn, já osobně v tom žádné závažnější riziko nevidím, a kdyby už se měla řešit bezpečnost, tak by to imho spíše nevadilo ani tak u registrace, jako spíše u přihlašování, kde by se tedy kdosi mohl dostat "k citlivým datům".
Jestli se mýlím, tak mě někdo opravte ;)
Davex
Profil
Beda
Možná se ti bude hodit článek o kradení session http://www.security-portal.cz/clanky/advanced-session-stealing-cast-1. html
DJ Miky
Profil
K té session se může útočník dostat třeba vykradením uživatelových cookies, třeba nějakým spywarem.

Řešení: Ulož si při vytvoření session i IP + browser (přímo do té session) a pak to na začátku každé stránky kontroluj... Pokud nebude souhlasit, můžeš uživatele odstřihnout, nebo spíše mu vygenerovat vlastní session. Tak zabráníš většině pokusů o napadení.
Beda
Profil
Davex, DJ Miky - dík, přesně něco takovýho sem hledal.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0