Autor Zpráva
error414-
Profil *
Mate nekdo zkusenosti s pear php. Zacal jsem se o neho zajimat ale zda se me to vesmes nepouzitelny balast.
Pokud mate nekdo opacne dojmy z pear, rad bych byl poucen.

Petr Cada
DoubleThink
Profil *
vesmes nepouzitelny balast
Jak na co, jak kdy.

Osobně dost často používám tyto balíčky:

PHP_Compat
Mail
HTML_AJAX

Pokud myslíš přímo PEAR Base System, tak ten jsem ještě nepoužil.
anode
Profil
PEAR je repositář různých tříd provádějících různé činnosti. Říct, že je to nepoužitelný balast, je proto nesmysl, komentovat lze pouze jednotlivé balíčky.

Pokud myslíte, že je nepoužitelný, čtěte manuál k balíčku, který potřebujete, často je balíček velmi pěkně popsán (za všechny mohu jmenovat Cache_Lite). Krom toho balíčky, které jsou umístěny do PEAR, procházejí schvalovacím procesem, takže úplný balast se tam prostě nedostane.

PEAR Base System slouží zejména jako zázemí pro ostatní balíčky a jako instalátor.
error414-
Profil *
DoubleThink
ja mam porad takovy vnitrni pocit ze pear neni moc dobry. Ale treba symfony ho pouziva minimalne pro pluginy. Se na to budu muset podivat.

A ted se divam je ten balik mail je psan pro 4. Asi to bude fungovat i pro 5. Ono udrzovat takoveho molocha nebude asi sranda.
Mastodont
Profil
No pokud by měl člověk jistotu, že všechny PEAR balíčky jsou na všech hostinzích (sorry, jak se to skloňuje?) ... ale není tomu tak, že?
error414-
Profil *
pear repository snad neotrebuje instalovat na hosting, dyt jsou to jen PHP soubory.
anode
Profil
Buď se k instalaci nějakého balíčku použije PEAR instalátor, nebo si to člověk musí ručně stáhnout a postarat se o závislosti. Já takhle provozuji např. zmiňovanou Cache_Lite naprosto bez problému. A všechny PEAR balíčky rozhodně potřeba nejsou...
Mastodont
Profil
Já s PEAR nepracuji, ale podle jejich stránek jsem získal dojem, že to není součást PHP a proto se musí instalovat zvlášť. Čili to nemusí všude být ??
anode
Profil
Některé balíčky s PHP dodávány jsou, některé ne. Nicméně pokud vůbec, jsou dodávány v archivu, který se musí rozbalit. Rozhodně se nedá spoléhat na to, že nějaké balíčky budou všude. Navíc ještě jednou zdůrazňuji, PEAR není jeden produkt, ale repositář balíčků, takže "PEAR nemusí být všude" a podobné nemají smysl. Smysl má ptát se na konkrétní balíčky.
Mastodont
Profil
Dobře, čili když budu chtít v aplikaci použít třeba tu Cache_Lite a budu to chtít umístit někam na hosting, jak si ošetřím kontrolu přítomnosti a případně vlastní instalaci toho balíčku?
anode
Profil
Jako všechny třídy, i Cache_Lite se nečekaně includuje. include 'Cache/Lite.php';
Stáhnete, zkopírujete, naincludujete. Konkrétně v případě Cache_Lite je potřeba stáhnout a naincludovat už jen třídu PEAR. U dalších balíčků je potřeba ohlídat si závislosti na jiných.
error414-
Profil *
anode

se divam ze to pouziva tu silenou komcepci nazvu trid. Chjo. Proste co neumi jazyk musime suplovat adresarovou strukturou. I zend na to pristoupil.
error414-
Profil *
myslim zend framework
anode
Profil
Co je na této struktuře špatného? Mně ani moc nevadí, sám to tak taky dělám. A mohu se spolehnout na autoload tříd.
Nevím, jak to řeší ostatní jazyky, které to "umí", rád se nechám poučit.
Mimochodem, "I zend na to přistoupil", ano, jistě, jednou ze zásad při výstavbě Zend Frameworku totiž bylo neměnit samotné PHP.
error414-
Profil *
anode me stve ze PHP vymysli takove berlicky, treba ten zazev trid a neudela regulerni jmene prostory.
anode
Profil
jasně, jmenné prostory chybí, ale jak to souvisí se strukturou tříd a umístěním v adresářích?
error414-
Profil *
protoze timto je chteji chabe suplovat jmene prostory. Alespon ja to tak vidim.
anode
Profil
Asi se shodneme na tom, že jmenné prostory jsou např. v Zend Frameworku suplovány tím, že jméno každé třídy začíná na Zend_, ale to ostatní asi moc nechápu. Jak třeba pojmenování třídy Image_Transform supluje jmenné prostory? ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0