Autor Zpráva
Glumik
Profil *
Zdravim, potrebuji pomoct s jednou veci. Mam napsanou fce, ktera urcuje, jestli ma ci nema byt na strance zobrazena pomocna legenda pod vypisem dat. No a problem je v tom, ze pokazde, kdyz hodnotu v teto fce zmenim, tak se znovu nactou data z databaze a to ja nechci. Napr. budu na strance 5 a zvolim, ze nechci, aby byla pod vypisem zobrazena legenda a chci aby po odeslani hodnoty fce jsem zustal na strance 5.

<?

while (......................)):

//vypis dat

endwhile;

if($zobrazovatLegendu =='ano'):

// legenda

endif;
?>
bukaj
Profil
pokud jsem to pochopil, tak chceš, aby když zaškrtneš ve formu políčko nezobrazovat a odešleš, tak aby se data nezobrazovala (nejspíš jsem to ale pochopil blbě). to jde testovat tak, že když odešleš form, uložíš data do cookies a pak testuješ cookies...
Glumik
Profil *
bukaj

Ano, pochopil jsi to spatne. Ja chci, aby pri odeslani form s hodnotou pro $zobrazovatLegendu zustal vypis dat, ale nezobrazovala se legenda pokud promenna $zobrazovatLegendu se rovna 'ne'. Ono me to ted funguje, ale vzdycky kdyz zmenim hodnotu $zobrazovatLegendu, tak se znovu vypisi data od strany 1 a to ja nechci, protoze jsem treba na strane 100.
bukaj
Profil
Glumik
tak trochu jinak. když se přijde na onen skript, tak ten vybere z databáze výpis dat a ty vypíše. a když je nastavena $zobrazovatLegendu == "ano", vypíše je s legendou, ale když je $zobrazovatLegendu == "ne" vypíše bez legendy, a to vše aby vypsalo aktuální stránku

napadají mě dvě řešení:
1) do formu s tou legendou si uložit číslo aktuální stránky podle toho vypsat stránku
2) legendu vypisovat v nějakém divu. všechny ty divy s legendami by měli stejnou třídu. potom pomocí javascriptu nastavit u této třídy display:none, ale to vyžaduje povolení javascriptu uživatele, takže asi jednodušší by bylo to první
Glumik
Profil *
bukaj

Super. o:) Tomu druhemu reseni se radeji vyhnu, protoze muze byt vypnuty JS, takze dekuji za nakopnuti prvnim resenim.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0