Autor Zpráva
Fingon
Profil
Zdravim,

mam formular, ktery posila data do souboru data.txt a ten si pak zobrazuji v dane strance pomoci <?php readfile ('data.txt'); ?> Potreboval bych vsak poradit jak mam smazat urcitou radku z tohoto souboru. Data posilam tak, ze kazdy novy zaznam se da na novy radek pomoci


takze by nemel byt problem mazat je po radcich. Nemam vsak poneti jak to udelat.. :( Vsude jsou jen navody na mysql.

Diky predem za rady. :-)
souki
Profil
Např si ho můžeš načíst pomocí file("data.txt"); a pak s ním pracovat jak s polem. Zajímavější by bylo použít souborové funkce a např přes FSEEK se nastavit na konkrétní pozici, ale to asi nebude nic pro tebe.
Každopádně použití mysql by asi bylo opravdu vhodnější, pokud ho často měníš.
Fingon
Profil
Hmm diky, ale tak jsem amater, uz tak mi to zabira hodiny a hodiny.. :( Funkce Fseek nastavi ukazatel v souboru odpoctem bytu od zacatku souboru ne? To ja ale nepotrebuju, ja potrebuju aby skakal po radcich. Ale to jak vidim mi taky bude na nic pokud prispevku nepriradim ID. Jak potom muzu vedet ze nesmaze jiny radek.. Hmm je to slozity.
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
Fingon nacti cely soubor do pole a pak prochazej postupne cele pole, na jednom radku musi bejt ulozene ID, nick a prispevek, tim je zabezseceno ze se nemuze smazat nic co nechci. Staci se podivat na muj web, tam je udelana diskuse stenym zpusobem, bud se muzete inspirovat a nebo pouzit uz hotovy kod.....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0