Autor Zpráva
mezerou_ztrápený
Profil *
jak mocný je nástroj php ?
mezerou_ztrápený
Profil *
omlouvám se ujelo mi to :D .. chtěl jsem se zeptat jak mocný je nástroj php .. co všechn ose s ní dá udělat .. a to konkrétně .. jestli se dá otevřít na portu 80 nějaká webová stránka .. a pak si nechat ze serveru poslat její zdroják .. a jestli si takhle můžu poslat třeba jen určitou část té stránky nebo jen obrázek. A jestli se dá nějakou HTTP hlavičkou, nebo příkazem přez php posílat POST data. A kdybych otevřel např. rar soubor, dalo by se zařídit aby mi server poslal onen HTTP odkaz který mu posílá ta stránka ? .. Děkuji za odpovědi
Petr Tichý
Profil
Mocný.
Non_E@radekdvorak.eu
Profil *
Php se může připojit jako klient na web a to dokonce několika způsoby. Obrázky i stránky můžete stahovat, stahování částí souborů se myslím řeší http hlavičkami. Post můžete posílat (viz context nebo curl).

Naučte se ale psát srozumitelné dotazy, je to půlka úspěchu. Není skoro patrno, jestli má být php server nebo klient a to jsem celý dotaz četl asi pět minut pořád dokola. Poslední část s *.rar jsem vlastně nepochopil.

Pokud budete stahovat v php z nějakého serveru rar soubor, tak ten rar soubor má svou vlastní URL. Stránky samy nic neposílají. Připadá mi, že nechápete moc principy webu.
souki
Profil
mezerou_ztrápený
Skoro bych si tipnul, že půjde o nějaké obcházení rapidu nebo něco v tom stylu... Pak tě ale zklamu, ptže by si musel používat mod_proxy a podobně a to už není vůbec jednoduché
HajekJirka
Profil
Docela dost mocný.
koudi
Profil
že půjde o nějaké obcházení rapidu nebo něco v tom stylu...
Ano, vypadá to tak.
zajva
Profil
Všechno požadované lze i pomocí MS Excel - využitám VBA a API funkcí. Jak otevírat cokoliv, tak stahovat, i získat zdroják. Dokonce stáhnout i požadovanou část stránky, případně ji prohlížet v zabudovaném prohlížeči. Uložit tak lze i několik desítek tisíc odkazů a prográmek je stále relativně malý. Navíc se nemusí instalovat, proto jdou používat i z přenosného média. Podmínkou je nainstalovaný MS Excel, pokud možno plný a povolená makra, která jej obsluhují. Několik takových prográmků mám volně ke stažení z http://zajva.lexico.cz/free_programy.htm . Utilitku na stahování zdrojáku mohu zaslat
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0