Autor Zpráva
Apostolus
Profil
Dobrý večer,

chtěl bych pomoct s mysql dotazem, z jedný tabulky bych chtěl vybrat všechny záznamy a z druhý jen dva, šlo by to udělat jedním dotazem?
Peca
Profil
select sloupce from tabulka1 UNION select stejne_sloupce from tabulka2 limit 2;
Apostolus
Profil
musí být stejné sloupce?

myslel jsem něco jako..ale tohle mi příjde blbost
SELECT *, sloupec1, sloupec2 FROM tabulka1, tabulka2 WHERE ...
Peca
Profil
A co by mělo být v té výsledné tabulce? Uveď konkrétní příklad i s výsledkem.
Apostolus
Profil
Peca


chci vybrat všechy sloupce z jedný tabulky a 2 záznamy z druhý...z první a druhý se bude schodovat jen ID
jestli to jde tak jak, pokud ne tak nejde:-)
Mastodont
Profil
Apostolus

UNION umí spojit dva dotazy, musí být shodné počty sloupců a datové typy. Data se shodovat nemsuí vůbec.
Apostolus
Profil
Mastodont

jenže musí být shodnej počet sloupců
Mastodont
Profil
Apostolus
Jo, to jsem psal :)
Apostolus
Profil
Mastodont

pravda:-) což právě nechci...takže jestli mám udělat dva dotazy nebo se to dá udělat jedním:-)
Mastodont
Profil
Apostolus

Jeden dotaz ze dvou tabulek se dá udělat v případě, kdy vybíráš různé sloupce z obou tabulek a ty tabulky mezi sebou navážeš přes určité sloupce (JOIN).

Pak je možnost spojit dva dotazy do dvou různých tabulek, které mezi sebou nejsou nijak provázány, ale pak musí souhlasit ten počet sloupců atd.

Anebo můžeš mít dva zcela nezávislé dotazy, ale ty nejdou spojit.
Apostolus
Profil
Mastodont

jednoduše řečeno v mém případě dva dotazy:-) děkuju
Peca
Profil
Shodný počet sloupců se dá obejít konstantou, nebo opakováním téhož sloupce apod. Ale musí se shodovat typy dat u jednotlivých sloupců.
select sloupec1,'konstanta',sloupec2 from tabulka ...
sinu
Profil *
poznám nějak z které tabulka byly data vybrána? Dik sin
Mastodont
Profil
Jo, když si do selectu přidáš extra sloupec s pevným stringem:

SELECT jmeno, "Zákazník" FROM Zakaznici UNION SELECT jmeno, "Dodavatel" FROM Dodavatele
sinu
Profil *
no ja prave sem chtěl ušetřit zbytečnej sloupec na víc... jestli sem to pochopil dobre tak vlastne tam dam proste sloupec v kerym bude neco co v tech ostatnich nebude .... ale ja si rikal jestli to nejde přes nejakou proměnou.....
tosscy
Profil *
"Zákazník" a "Dodavatel" jsou fiktivní sloupce v tabulkách neexistují:-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0