Autor Zpráva
DanG
Profil *
Řeším problém: chci dělat webzine - tzn. hodně moc podobných stránek, které se budou lišit akorát obsahem článku. Problém ale je že když to dělám přes HTML, tak při jakékoliv změně menu nebo hlavičky budu muset editovat dosavadní soubory. Jako řešení se často považuje PHP příkaz include, ale potřeboval bych vědět jak na to. Mám např. soubor index.php, který obsahuje hlavičku, menu, celou grafiku apod. a do pravého sloupce nahrávám pomocí příkazu include soubory, např. clanek1.php to ale problém neřeší, protože výsledek stejně musim uložit jako neco.php a při upravě budu zase muset editovat všechny soubory. Od HTML se to tím pádem nijak neliší. Dá se to udělat tak, abych měl jen jeden soubor index.php a odkazy by vedly přímo k obsahu? (něco jako iframes?) Díky za odpovědi, vim,že jsem trochu lama. (btw, vim, že se to dá udělat i obráceně, includovat menu, hlavičku apod. Ale radši bych to udělal nějak takto)
Akacko
Profil
DanG
ano, vlastně znam jednu super f-ci na to. http://www.linuxsoft.cz - tam v serialu php řeši jeden portal, tak tam ji najdeš.

Nedavam ti ji sem proto, že když chceš dělat webzin, musiš vic přes php, jinak to po chvili zahodiš.
DanG
Profil *
Akacko
Jo, díky, ten seriál jsem viděl, ale tohle jsem tam nenašel. Je pravda, že co se táče PHP jsem v začátcích, myslim ale že tohle by nemělo být tak těžký. Můžeš prosim aspoň hodit odkaz na konkérní článek? ;) díky
Akacko
Profil
DanG
to bych mohl. članek
DanG
Profil *
diky moc
Davex
Profil
DanG
Možná hledáš http://polopate.jakpsatweb.cz/index.php?page=include3
DanG
Profil *
Akacko
Tak udělal jsem to tak jak je to psáno v článku, ale háže mi to tam tohle:

Fatal error: Call to undefined function: ukazclanek() in c:program fileseasyphp1-8wwwindex.php on line 32
neviš co s tím?
Akacko
Profil
DanG
tohle znamena, že nad volanim f-ce ukazclanek() nemaš jeji deklaraci:


<?
function ukazclanek ()
{
if ((string)$_REQUEST["clanek"]<>'') $mujclanek=$_REQUEST["clanek"]; else $mujclanek="uvod";
if (is_file("./".$mujclanek.".htm")):
$nazevclanku=$mujclanek.".htm";
require $nazevclanku;
elseif (is_file("./".$mujclanek.".php")):
$nazevclanku=$mujclanek.".php";
require $nazevclanku;
else:
$nazevclanku=$mujclanek.".htm";
require "notfound.php";
endif;
}
?>


EDIT:
pokud f-ci maš v jinem souboru než jeji volani, nezapomeň ten soubor s f-ci includovat nad volani f-ce
DanG
Profil *
jasně, už to funguje, díky moc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0