« 1 2 »
Autor Zpráva
zdenek25
Profil
Zdravím,
chtěl bych se zeptat nebo poradit jaky je nejlepší řešení pro spuštění localhostu na svém pc, mám stáhnute tyto 3 localhosty:

Xampp, Wamp, PHP Home Edition
Mastodont
Profil
Já používám XAMMP a nikdy mne zatím nezklamal.
MzM
Profil
Nejlepší je ten, který bude vyhovovat tobě.
Nejlépe je, co nejvěrněji nasimulovat prostředí, kde web běží, tedy linux ;-)
luka
Profil *
ja pouzivam wamp 5 a je dobry.Staci mi a viem sa v nom orientovat.Inak maly by robit vsetky to iste, nie?
Taps
Profil
Já používám EASYPHP.
zdenek25
Profil
nejradi bych měl localhost pod linixem ale ten boužel nemám, takže vyzkouším xamppa a doufám že v něm půjde nastavit mod re_write, jinak díky za odpovědi.
Beduin
Profil *
ale ten boužel nemám
www.linux.cz - stáhnout

Jinak já používám klasické LAMP (linux, mysql, apache, php) a jsem spokojený.
Mustafa Ibrahim
Profil *
jj, EasyPHP jednoduché a funkční.
habendorf
Profil
Moc nechápu otázku Jaký je nejlepší localhost ?.

Aby ti běhal localhost, stačí ti webserver, třeba Apache. Pokud chceš nějaký předkonfigurovaný balíček s PHP a MySQL, doporučuju WAMP5.
Nox_lbc
Profil
AppServ ...
Zdenek25
Profil *
ano měl jsem na mysli předkonfigurovaný baliček, vše v jednom, před tím jsem to nahazoval všechno ručně zvlášt a pořád mě to psalo nákou chybu... takže jsem se chtěl zeptat který je fakt dobrej co se týče funkčnosti a nastaveni, zatím jsem si vybrál xamppa :)
DoubleThink
Profil *
Ideální je stáhnout aktuální distribuce Apache, PHP, MySQL, případně dalších komponent a nastavit to ručně. Za hodinku to zvládne průměrně zdatná opice.
zero0x
Profil
nie ak to kompilujes zo zdrojovych kodov pod linuxom, a nemas s tym vela skusenosti :P
DJ Miky
Profil
zero0x
Neznalý začátečník IMHO nebude kompilovat zdrojáky...
Mastodont
Profil
Je fakt, že v Linuxu to je těžká pohoda, stačí nacvakat balíčky, co chceš.
zero0x
Profil
jj..

ak nevyskusam, nikdy sa to nenaucim

btw vtedy sa mi to za pol dna podarilo :P
peki
Profil
xampp je fakt dobry, proste Install & go , akurat myslim ze manualne musis "doinstalovat" len mod_rewrite , som spokojny , zatial nesklamal ...
zero0x
Profil
vo wamp mas aj mod_rewrite
djlj
Profil
zero0x
Myslím, že odkomentovat jeden řádek v konfiguračním souboru zvládne i člověk, kterému chybí 40 do IQ 80. (to jen reakce na to, že „vo wamp mas aj mod_rewrite“.)
zero0x
Profil
ja som xamp neskusal, myslel som, ze to "doinstalovat" znamena stiahnut, rozpakovat do spravneho adresara, atd..

a zase neprecenuj dnesnych "velkych koderov", ver mi, ze sa najdu aj taky, ktory ani nevedie otvorit subor, ale uz idu zarabat na vytvarani stranok..
Tio
Profil *
Ja pouzivam tiez VertrigoServ(WAMP) a som spokojny.
bukaj
Profil
Ubuntu 6.10 desktop:
$ apt-get install apache2 php5 php5-mysql libapache2-mod-php5 mysql-server libapache2-mod-auth-mysql

a člověk si může dát nohy na stůl... teď závisí na rychlosti připojení :)
Aleš Janda
Profil
bukaj:
> $ apt-get install

Nechci být úplný hnidopich, ale měl bys to spouštět spíš pod rootem nebo přes sudo, pod normálním uživatelem by ti šlo těžko ;-)
zero0x
Profil
cez sudo

ak chces mozes aj pod rootom
bukaj
Profil
Aleš Janda
samozřejmě, že to je pod rootem ;)
Mastodont
Profil
IMHO je přece jen lepší ten Synaptic, tam se člověk dozví, že existují další balíčky a dostane chuť si je vyzkoušet :-)
bukaj
Profil
Mastodont
to se již ale ztrácí kouzlo příkazové řádky :)
xy125
Profil
Já používám IIS, to už ve windowsech je, jen jsem stahnul PHP4 a mysql a už to jede :-) a nějakej root, či příkazovej řádek mi může být ukradenej :)))
Mastodont
Profil
Se musím přiznat, že PHP na IIS jsem rozchodil snad jen jednou - přestože jsem dodržoval přesně návod, tak ta červená šipka v seznamu DLL prostě zůstala červená :-(((
xy125
Profil
Mastodont:

do toho seznamu dll jsem taky žádný dll nedával, ale vrazil jsem tam přímo php.exe, a do domovských stránek jsem si dal na první místo index.php a jede to. Když si stahneš celej balík z php.net, tak se to tam dá dokonce samo.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0