Autor Zpráva
maarlin
Profil
Zdravím,
předělávám si svůj RS pro blog a měl jsem v plánu předělat i adresy článků (nyní ve tvaru ./clanek_nazev-clanku).
Viděl jsem už i na některých jiných blozích hezčí adresy např. stylem ./clanky/5-nazev-clanku.
ID článku není problém přidat, ovšem nějak netuším, jak je dělané adresování všech obrázků a vnitřních linků na stránce se článkem, protože jakmile se otevře stránka s adresou ./clanky/-cokoliv-, pak všechny adresy počítají s touto "virtuální složkou" vytvořenou mod_rewrite-em.
Psát všude absolutní adresy s adresou serveru apod. se mi zdá značně pracné a myslím že to není dobré řešení. Pak mě ještě napadá PHP script, který na celé stránce zamění adresy obrázků,linků, scriptů a bůhví ještě čeho za absolutní (veškerá práce s manuálním přepisem odpadá, ale zase se mi nezdá vymýšlet si script, který by znal veškeré prvky, které si má absolutně naadresovat).
Ostatně takto podle mě pracují JavaScripty kontextových reklam, které vyhledávají ve stránce slova, pro které mají kampaně a předělají to slovo na odkaz.
Nemůžu stále přijít na nějaké rozumné řešení, stále věřím, že to jde vyřešit nějak jednodušeji, díky za každou radu.
DJ Miky
Profil
Stačí k cestám přidat na začátek lomítko:

/img/obrazek.jpg

A cesta se bude počítat od rootu webu.
maarlin
Profil
Právě že se obávám, že nebude.
Řekněme, že mám na hlavní stránce obrázek, který má adresu ./img/obrazek.gif.
Na hlavní stránce se obrázek skutečně vezme ze správného umístění - např. http://www.server.cz/img/obrazek.gif.
Ovšem na stránce se článkem se bude obrázek brát z http://www.server.cz/clanek/img/obrazek.gif, což je adresa, na které se skutečně obrázek nenachází.
Anonymní
Profil *
dobre ti poradil /img/obrazek.jpg naco tam davas stale tu bodku? ./img/obrazek.gif
maarlin
Profil
2Anonymní: Aha, díky, s tou tečkou mě to nenapadlo, myslel jsem že ./slozka je to samé jako /slozka :))
djlj
Profil
maarlin
./ - tento adresář
../ o adresář výš
/ nejvyšší adresář

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0