Autor Zpráva
Glumik
Profil *
Zdravim, mam klasicke textove strankovani a chci k nemu udelem strankovani formou rozbalovaci nabidky, jen tehdy, pokud bude splnena urcita podminka. Napr. do 10 000 zaznamu zobrazovat klasicke textove strankovani a nad limit zaznamu zobrazovat vyber stran pomocni rozbalovaci nabidky. Musim si pro jednotlive typy strankovani nechat vypsat cyklus vzdy zvlast nebo postaci jen jeden? Pokud postaci jen jeden, tak prosim o hruby navrh kodu, protoze ja momentalne nemuzu prijit na to, jak pod jednim cyklem si vypsat, jak textove a selectove strankovani.
Casero
Profil
Glumik
Možná nějak složitě by to šlo. Ale je to zbytečné, přehlednější a možná i rychlejší (protože, jak jsem pochopil, to druhé stránkování nebude pořád) jsou dva cykli.
Glumik
Profil *
Casero

Takze jsem si to myslel spravne, ze asi budou potreba dva cykly, protoze kdyz jsem udelal tohle:


<?
echo "<select>";
for($i=1;$i<=$stranky;$i++){
echo "<option value='$i'>".$i."</option> ";
}
echo "</select>";

?>

tak jsem nevedel, jak ten cyklus pouzit i pro textove strakovani.
TFSi
Profil
Použil bych dva cykly
Kcko
Profil
Glumik neprehanej to s tou optimalizaci ... prosty cyklus ti nijak stranku nezatizi. Optimalizuj SQL dotazy apod.
TO bys priste mohl premejslej tak si ve skriptu vystacit s 1x pouzitim prikazu echo, include atd.
djlj
Profil
Glumik
Budeš mít jeden cyklus, ve kterým budou dvě proměnný, který budeš modifikovat (jedna, do které budeš ukládat obsah textovýho stránkování, a druhý, do který budeš ukládat obsah rozbalovací nabídky). Jejich obsah posléze vypíšeš pomocí echo.
Glumik
Profil *
Kcko

To neni optimalizace, ale proste kdyz hodnotu cyklus foreach muzu pouzit nekolikrat, tak proc se nepokusit o neco podobneho v cyklu for. Ty taky nepojedes objizdkou, kdyz budes znat kratsi cestu. Kozoroh, jak mam byt. :o)
Glumik
Profil *
djlj

Muzes me prosim trosku nastinit, jak by ten cyklus me vypadat?
djlj
Profil
$select = "<select>";
$text=" Přejít na stránku: ";

for($i=1;$i<=$stranky;$i++){

$select .= "<option value='$i'>".$i."</option> ";
$text .= $i.", ;

}
$select .= "</select>";


echo $select;
echo trim($text, ",");
Glumik
Profil *
djlj

Super, temi retezci me to nenapadlo a ono je to tak jednoduche. Dekuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0