Autor Zpráva
aha
Profil *
Ahoj, začínám se učit PHP a mám takovýto problém. Když pojmenuji hlavní stránku index.php a ostatní stránky budu pojmenovávat taky *.php, jak mám potom na ně namířit odkazy, (třeba z hlavního menu), a jak je mám pojmenovat aby se mi vypsalo při navštívení stránky to, co jsem uvedl jako název příspěvku tzn. .../index.php?menuID=108, jak byla nazvána ta stránka ?menuID=198 ? Koupil jsem si PHP pro úplné začátečníky, ale tam o tom není ani zmínka, rovněž jsem to nenašel na JPW. Možná je to tak triviální, že to za zmínku ani nestojí, ale já s tím mám problém. Dík za radu.
Petr Tichý
Profil
Přečti si znova knihu PHP pro úplné začátečníky. O proměných získavaných ze superglobálního pole $_GET, které se předávají jako součást URL. atd...
iver
Profil
?menuID=198 přiřadí do proměné menuID hodnotu 198. Pak jenom ošetříš to, že když promena menuID má určitou hodnotu, provede určitou činnost nebo zobrazí určitý článek.
icka
Profil *
proměnnou zase načteš zpět z $_GET["menuID"]
a co máš za hodnotu v "menuID" uloženo, je jen na tobě... :-)

dále pak můžeš předávat data formulářem a ty se většinou předávaj metodou POST ale to si taky nastavíš ve formuláři. A data získáváš z proměnné $_POST["textove_pole"] = "text"
aha
Profil *
iver
že když promena menuID má určitou hodnotu, provede určitou činnost nebo zobrazí určitý článek.....
Takže to klidně může být stránka (*.htm, nebo *.php)?
icka
Profil *
tuto proměnnou musíš nějakým způsobem zpracovat... Soubor, do kterého vložíš i ten nekratší php script, musíš pojmenovat *.php
BetaCam
Profil
icka
Soubor, do kterého vložíš i ten nekratší php script, musíš pojmenovat *.php

Dovolil bych si nesouhlasit. To prece zaleží na nastavení serveru. Pokud ho nastavim na příponu *.xyz tak ji klidne muzu používat místo *.php
djlj
Profil
BetaCam
Začátečník, který ani neví, jakou má použít příponu, si jistě bude hrát s nastavením apache. icka to samozřejmě myslel obecně; ale někdo si musí vždy rýpnout, že…
BetaCam
Profil
icka to samozřejmě myslel obecně; ale někdo si musí vždy rýpnout, že…

To není o rýpání. To je proste o tom, že icka podal ohledně přípon php scriptů zavádějící informaci. To, že se tak označujou většinou neznamená, že vždycky a nejde o to jestli to rikas zacatečníkovi nebo komukoliv jinemu. Představ si třeba, že se tazatele zeptá ve škole učitel ( pokud je to jestě človek školou povinný ) na to jakou příponu používaj PHP scripty.

Odpověd : Vždycky *.php
Učitel otázka : Ste si jistý??
Odpověd : Ano sem vždy *.php
Otázka učitele : Proč?

a už se to vleče.

Kdyžto když odpoví : Standartně se používaj přípony *.php, ale záleží na nastavení serveru.
Tak má pokoj.
djlj
Profil
Fajn, ale kdyby mi řekl: „Standartně se používaj přípony *.php, ale záleží na nastavení serveru,“ tak se ho zeptám, nač jsou tam třeba ty vlajky — a už se to vleče ;).
BetaCam
Profil
Jasně zeptat se mužeš na cokoliv jenže řict striktně, že to nejde je asi jako kdyby přišel človek co v životě nevidel auto do autoškoly a tam by mu řekli no mužete si taky zapnout obrysová svetla, ale už by mu neřekli, že si třeba taky muže zapnout potkávací nebo dálkové. :)
bukaj
Profil
BetaCam
už bych toho nechal. je pravda, že se nemusí používat pouze přípona .php. a pokud o to aha bude mít zájem, sám to zjistí ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0