Autor Zpráva
Akacko
Profil
zkoušim přejit na OOP, mam otazku.

když jsem programoval proceduralně, tak jsem měl soubor funkce.php a tam jsem daval všechny funkce. to teď pro každou funkci mam tvořit třidu, nebo ty f-ce tam mužu nechat a normalně je použivat?

to je tak zatim vše, jak si nebudu z něčim zase vědět rady tak se ozvu :)
qwertz
Profil *
Akacko
to teď pro každou funkci mam tvořit třidu, nebo ty f-ce tam mužu nechat a normalně je použivat?
já osobně používám třídy pro nějakou činnost, kde je třeba více funkci - tzn. např. stránkování..jedna fce ověří zda je daná ext načtena, druhá se připojí k mysql atp.
pokud to jsou funkce ktere spolu nijak nesouvisi tak bych je nesdruzoval do trid..
qwertz
Profil *
EDIT: napriklad je zbytecne mit tridu a v ni nejakou statickou funkci, ktera vykonava jen urcitou vec..
tridy se hodi pouzit kdyz je treba pouzit vice fci, ktere na sebe vzajemne navazuji nebo komunikuji
Mastodont
Profil
napriklad je zbytecne mit tridu a v ni nejakou statickou funkci, ktera vykonava jen urcitou vec

Nesouhlas. Například taková třída DBConnection, napsaná jako singleton s privátním konstruktorem a jedinou metodou vracející handle na db, je dobrá.
Mastodont
Profil
Akacko
Procedurální funkce, které máš, nech tam kde jsou. OOP se hodí tam, kde využiješ jeho přednosti, není nutné to cpát všude.
qwertz
Profil *
Mastodont
ja nemyslel navrhove vzory..pocitam s tim ze singleton nebude mit v procedualite..
Mastodont
Profil
qwertz
No to samo záleží na tom, co to je za funkce. Jestli má procedury pro validaci dat, tak tam by se třída hodila.
qwertz
Profil
Mastodont
Jestli má procedury pro validaci dat, tak tam by se třída hodila.
ano, beru zpet..
Akacko
Profil
qwertz
Mastodont
dik za rady. hodně jste mi pomohli. Ja předtim myslel, že pokud OOP tak celkově všechno. Ještě raz dik

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0