Autor Zpráva
Martia L.
Profil *
Ahoj všem,
chtěla bych se zeptat, jestli je možné vypsat přesně takový datum: Tue 19 Jun 2007
když mám v mysql uložený datum ve formátu "datetime" (2007-06-19 07:39:49). Vyčte z toho php i den v týdnu??

děkuji M.
Taps
Profil
zkus to třeba takto:
$sql=mysql_query("select *,DATE_FORMAT(datum,'%a %d %M %Y') as datum from $tabulka")
WebMaster
Profil
Stačilo by ti to takto? Můžeš si to jakkoliv předělat nebo tam i něco přidat :). Doufám, že jsem to pochopil dobře ten tvůj příspěvek :D.


<?php

function datum_a_cas() {
$dny = Array("neděle", "pondělí", "úterý", "středa", "čtvrtek", "pátek", "sobota");
$mesice = Array("ledna", "února", "března", "dubna", "května", "června", "července", "srpna", "září", "října", "listopadu", "prosince");
$den = date("w");
$mesic = date("n") - 1;
$datum = "Je <strong>".$dny[$den]."</strong>,<br /> <strong>".date("j").".".$mesice[$mesic]." ".date("Y")."</strong>, ".date("G:i")." hod.";
return $datum;
}

echo datum_a_cas();
?>
Taps
Profil
WebMaster
A ten tvůj skript umí převést datum z databáze na formát, který požadujeMartia L.. Podle mě to jen ukáže datum aktuálního dne.
WebMaster
Profil
Tak to jsem tě asi špatně pochopil, napíšu ti sem nějaký script, který potřebuješ.
Taps
Profil
WebMaster
mám tento kod
<?

include "config.php";
$query=mysql_query("select *,DATE_FORMAT(datum,'%d.%m.%Y') as datum from evidence order
by id DESC LIMIT 0,20");
while ($zaznam=mysql_fetch_array($query)):
$date=$zaznam["datum"];
$p=explode(".",$date);
$den=$p[0];
$mesic=$p[1];
$rok=$p[2];
?>

a potřebuji aby mě to vypsalo např. Středa, 20. června 2007. Pomocí expolde jsem si to rozdělil, ale už nevím jak mám dál, sice mě napadlo, že bych mohl použít str_replace, ale to by bylo asi hodně zdlouhavé. Určitě existuje nějaké lepší řešení. Prosím o radu..dík

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0