Autor Zpráva
johnbirkof
Profil *
prosim mam prikaz napisany v php vyselektuje mi z tabulky udaje a ked kliknem na jeden z nich mi to php rozoznava pomocov ID 1-7
a ked chcem pouzit IF prikaz ze ak je ID=1 then urob nieco ano? a kde by to bolo najlepsie zapisat aby mi to islo uz som skusal vselico ale stale mi to nejde


$dotaz="SELECT kategoria, Id_kategorie FROM automobily where id_kategorie>=8 and id_kategorie <=14 ORDER BY Id_kategorie ASC";
$vysledok=@mysql_query($dotaz); //spusti dotaz
if ($vysledok) {
echo '<table align="center" cellspacing="2" cellpadding="2">
<tr><td align="left"><b>Typ auta</b></td><td align="left"></td></tr>';
while ($riadok=mysql_fetch_array($vysledok,MYSQL_NUM)) if ($riadok[1] <> '' ) {?>
<tr><td align="left"><A href="skodaVyberfabia.php?ID=<?echo $riadok[1]?>"><? echo $riadok[0]?></A></td><td align="left">&nbsp;</td></tr>
<? }

echo '</table>';
mysql_free_result ($vysledok); //uvolnit prostriedky
}
else {
echo'<p>V databaze sa stala chyba</p><p>'. mysql_error(). '</p>';

}
Filtyn
Profil *
nějak sem to nepobral myslíš tohle?

if ($riadok["id_kategorie"] == 1) {echo"Id se rovna jedna";}
johnbirkof
Profil *
nie mne co sa zobrazia udaje tak oni su vlastne cislovane pomocou ID=1 az ID=7 ako ze tam je seden zaznamov ano? ale ked ja si kliknem na jeden z nich tak chcem aby sa mi zobrazili udaje z druhej tabulky. ID pomocou ktoreho sa vie identifikovat udaj z tabulky mi zabezpecuje aby sa mohol odkazovat na inu tabulku ten prikaz ktory zabezpecuje ID cislovanie je:

<tr><td align="left"><A href="skodaVyberfabia.php?ID=<?echo $riadok[1]?>"><? echo $riadok[0]?></A></td><td align="left">&nbsp;</td></tr>
<? }
johnbirkof
Profil *
no a ked chcem aby kazdy udaj mal dalsiu tabulku pod tym ID=? a kedze kliknem na jednu z udajov aby vedel zaradit dalsie prikazy a to by som chcel spravit cez IF prikaz najlepsie ale neviem ako nato
TFSi
Profil
johnbirkof
Popravdě jsem to taky nepobral. Zkus se vyjádřit srozumitelněji...
johnbirkof
Profil *
PHP mi vytahne z tabulky udaje, tie udaje mi ten prikaz ku kazdemu riadku priradi ID=1 az 7 zalezi kolko je riadkov ano? ale kedze chcem na 1 z nich kliknut tak aby sa mi spustil iny subor.
a to sa da len cez podmienku IF ale neviem ako to mam zapisat do toho zdrojaku tak aby mi podla ID spustil iny subor
TFSi
Profil
No, tak pokud budeš mít odkaz jako <a href="?id=1">odkaz</a>


tak podmínka bude podobná této:
if($_GET['id'] == 1) include 'soubor_ktery_se _ma_provest.php';
johnbirkof
Profil *
a nevies mi este povedat ako to mam da dokopy s tym hore skriptom? lebo tomu nechapem mi to robi nejake blbosti
TFSi
Profil
johnbirkof
Jedna z možností (i když se dá napsat líp) je tato:
<?php

if(!isset($_GET['id'])) {
$dotaz = ' ... tvuj SQL dotaz ...';
if(!$vysledek = MySQL_Query($dotaz)) echo 'Chyba dotazu';
else {
while($radek = MySQL_Fetch_Assoc($vysledek)) {
echo '<a href="?id='.$radek['id'].'">Text odkazu</a>';
}
}
} else {
if($_GET['id'] == 1) include 'soubor_na_vlozeni_cislo_1.php';
elseif($_GET['id'] == 2) include 'soubor_na_vlozeni_cislo_2.php';
else echo 'Neplatné ID';
}
?>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0