Autor Zpráva
ppooler
Profil
Ahoj....
Mám na stránkách guestbook od Blueboard.cz - je to dostatečný guestbook, ale má omezený počet příspěvků (300), takže jsem si řekl, že vložím na do stránek nějaký jiný guestbook - našel jsem guestbook 2.0 - ,ten se mi líbil ,zpočátku jsem myslel, že si s tím nějak poradím, ale to jsem se nadcenil -na tohle už nestačím.
Je tam v jednom texťáku stručný návod, ale podle něj jsem skončil už v bodě, kdy jsem do prohlížeže zadával cestu k .../install.php kde jsem žádnou kombinací uživatelského jména hesla nepostoupil dál...a tady je asi ten problém- protože mám už desítky různých hesel ,a nevím které heslo mám kdy použít)
Tady přikládám screen , toho kde jsem skončil- co mám tedy napsat do prvních čtyřech řádků...?, a co potom ?
U c4 mám k dispozici MySQL a PHP - takže by to snad mělo jít bez dalších "domacích serverů pro testování", ale nejsem si tím moc jistý...

Tak se radši zeptám :

1. Co vlastně k tomu potřebuji ?(doufal jsem totiž ,že se obejdu bez různých programů jako je server Apache, Easy PHP apod.- nechci psát a testovat php skripty - chci jen zprovoztnit tu nejjednodušší guestbook s databází...a dál se tomu nevěnovat)

2.Pokud si s tím neporadím- kolik by stálo zprovoznění takového guestbooku ?- (tzn. takové varianty jako teď používám od Blueboard )?
djlj
Profil
ppooler
K MySQL se asi nepřihlašuješ přes http :).
V install.php máš asi zdat tvé nové přihlašovací údaje.

1. Pokud to máš někde na serveru, tak nemusíš mít doma nic.
ppooler
Profil
djlj
Takže asi nebo určitě ?- tak co tam má být ?
tedy pracuji jen s přihlašovacími údaji na novém hostingu ?...tedy žádné nové heslo + označení (název) uživatele.... nevytvařím v tomto a nebo jiném souboru, který je součastí guestbook 2.0 ?

Tušil jsem že doma nemusím mít nic, chtěl jsem se ujistit ...
BetaCam
Profil
Takže asi nebo určitě ?- tak co tam má být ?

Asi určitě.

$config["db"]["host"] = "mysqlserver";

Dostanes od provozovatele hostingu. Velmi často je tato hodnota "localhost", "127.0.0.1" či "mysql.poskytovatel.cz"

$config["db"]["user"] = "user1";

Dostanes od provozovatele hostingu. Je to uzivatelské jméno pro připojení na mysql server.

$config["db"]["pass"] = "****";

Dostanes od provozovatele hostingu. Je to heslo pro připojení na mysql server.

$config["db"]["database"] = "database";

Jméno MySQL databáze kde sou tabulky pro Guestbook 2.0

tedy žádné nové heslo + označení (název) uživatele.... nevytvařím v tomto a nebo jiném souboru, který je součastí guestbook 2.0 ?

Tuhle vetu sem moc nepochopil.
ppooler
Profil
BetaCam
Ok. Zkoušel jem různé varianty tzn. localhost", "127.0.0.1" či "mysql.c4.cz"......

....ale jméno MySQL databáze kde sou tabulky pro Guestbook 2.0 ?Tuhle větu jsem zase já moc nepochopil...
To jméno si mám vymyslet ,nebo ho najdu v nějakém jiném souboru který je součastí GB 2.0 ?nebo je to nějaké další "standartní" jméno ?

V tamté větě se ptám jestli do souborů v GB 2.0 přidávám nové přihlašovací údaje ,(tou editací těch php souborů ,nebo jestli vycházím pouze z údajú které mám u C4), a naopak podle nich edituji php soubory... (i když je tam možnost si všechny hesla změnit- což jsem udělal, ale teď už se mi kombinace hesel a uživatelských jmen pohybují řádově v desítkách možná stovkách...)

Takže mi připadá ,že už to nezvládnu- v administraci jsou totiž tři formuláže pro manipulaci s datábázemi.
viz
další screen
Tak ani nevím ,které údaje z těch třech formulářů zadávat...

Myslím ,že tohle už nevyřeším- nebyl by nějaký link , kde by bylo něco podobného trochu popsáno ?

...ale nechci další seriály ,kde se dozvím, že PHP je technologie běžící na serveru, a že typický PHP skript obsahuje jednak kusy normálního HTML kódu, a jednak kusy programového kódu PHP, a že začíná a končí znaky <? a ?>

Tohle jsou hezké věci, ale chtěl jsem být původně kulečníkář- a ne programátor.

...a proto bych byl rád když by mě s tím někdo pomohl - můžu se nějak revanšovat , např. - odkazy (bannery) ,knihy o www, ale i něco málo pěněz můžu nabídnout - např. 150 Kč ,ale to už by se dlouhodobě vyplatil spíš ten banner - ,to by záležolelo na emailové komunikaci...

Tak jako tak - guestbook byl pro mě jedním z nejméně násilných způsobů procvičovaní angličtiny, tak bych byl rád abych v tom mohl pokračovat...


...ale jelikož vím ,jak to asi dopadne zeptám se jednoduše:

Je možné vygenerovat si nový kód u BlueBoard , a opět požívat jejich místo na serveru ?- na novém Guestbooku ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0