Autor Zpráva
jangalay
Profil
Zdravim,
v MySQL dtb mám v sĺpci atribúty, ktoré by som chcel zobrazovať vo formuláry (tagom select). Bez problémov dokážem zobraziť prvú položku zo sĺpcu (automaticky sa zobrazí prvá hodnota z "pola").

Keďže sa to mieša s HTML tagmi, tak nedokážem "zacykliť" skript, tak aby postupne vypísal všetky hodnoty z daného stĺpca danej tabuľky.

Cieľom je, aby si užívateľ mohol jednoducho vo formuláry "vyrolovať" a následne označiť ľubovoľný atribút zo sĺpca dtb.

Poteší aj náznak riešenia =)

Vďaka.


P.S. Trivialita tohto dotazu možno niekoho zarazí, ale po prebdenej sobotnej noci, už naozaj neviem ako ďalej ;-)
S.T.A.L.K.E.R
Profil *
myslis toto:

mas db s tabulkou a sloupcem atributy a atributy jsou treba 1,2,3,4,5,6,7,8,9...az n, a to vsechno chces zapsat do rozbalovaciho seznamu?
jangalay
Profil
Hej ...

<form action="lorem.php" method=post />";*/
<select name="ipsum" size="1">";
<option value="delor" />";
$zaznam["id"];
</select>

nieco na tento sposob, len to cyklovat - aby sa vypisali vsetky zaznami, co su v $zaznam["id"] vlozene.
S.T.A.L.K.E.R
Profil *
no moc dobre nechapu aby sa vypisali vsetky zaznami, co su v $zaznam["id"] vlozene, ale pokavad chces vypsat vsechny zaznamy ze sloupce atributy do selectu tak takhle:

<select name="atributy">
<?php
$result = mysql_query("SELECT * FROM tabulka ");
while ($row = mysql_fetch_array($result))
printf ("<option>%s</option>",$row['atributy']);
?>
</select>
DoubleThink
Profil *
for, foreach, případně while - můžeš si vybrat. Dále viz PHP Manuál: kontrolní struktury.
jangalay
Profil
Chlapci vďaka,
je to to čo som potreboval a funguje to.

Chybne som predpokladal, že potrebujem vyvolať cyklus cez nejaké for(i<....) etc. a neuvedomil som si, že nemusím explicitne zadávať všetky podmienky cyklu, a že si PHP môže "sám domysieť" - že sa má zopakovať kým vypíše kompletné pole.

P.S. Ešte raz sa ospravedlňujem, za zbytočne komplikovaný jazyk, asi by som mal už ísť konečne späť. =)

Keby náhodou ešte niekto prekypoval altruizmom: Prečo namiesto "printf" nie je použité "echo"?
djlj
Profil
Prečo namiesto "printf" nie je použité "echo"?
Nevím. Použij normální echo. Je to i rychlejší.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0