Autor Zpráva
koozle
Profil *
Ahoj, teoreticky: mám databázi kde je v řádku hotnota id, jméno pak telefon pak treba e-mail a datum založení -> cca jednoduchej adresář ale potřebuju obsah db vypsat do databáze ale s možností řadit podle abecedy po řádcích - úmysl

tabulka:

---------------------------------------------------------------------- ---------------------------
| ID | JMÉNO | TELEFON | MAIL | DATUM ulozeni. |
---------------------------------------------------------------------- ---------------------------
| 1 | jarda | 1212121212 | abc | 24.06.08 |
| 2 | franta | 2552552552 | aasss | 01.07.05 |
| 3 | pepa | 6969696969 | sdfgg | 05.08.06 |
| 4 | venca | 7307307307 | bl++ | 04.01.04 |
---------------------------------------------------------------------- ---------------------------

A potřebuju, aby se pomocí nadpisu na vrchu tabulky seřadily kontakty vždy po 1 kliknutí sestupně po druhy vzestupně... Mám jakoby tuhle tabulku (funkční svázanou s databází)ale potřebuju jí obohatit o seřazení. Je tohle nějak těžký? v knížce Mistrovství v PHP5 už předpokládaj že je tohle je high nebo naopak low level, já si ale potřebuju udělat adresář v PHP a nějak na to nikde návod neni.. Neví někdo prosím? díky kozlik
Martin Grames
Profil
Pokud ty data bereš z databáze, tak to seřadíš jednoduše v SELECTu pomocí ORDER BY.
Pavel Strejček
Profil
Je tohle nějak těžký?

Není.

Neví někdo prosím?

Ví. Při náčitání z DB použij v dotazu ORDER BY sloupec.
koozle
Profil *
nemáte prosím nějaký příklad?
bukaj
Profil
select * from adresar order by telefon
syky01
Profil
bukaj: jenom bych doplnil ještě order by "sloupec" ASC nebo DESC Podle toho jestli vzestupně nebo sestupně

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0