Autor Zpráva
premek
Profil *
Čau,
mohl by mi někdo poradit s tímto problémem?
Mám na webu přihlašování do adminu a používám zde session, pomocí níž předávám $_session['nick'] jako jméno přihlášeného uživatele. Pokud se ale do adminu přihlásím a pak v něm třeba hodinu nic nedělám, tak mě to při další aktivitě vyhodí zpět na index a už se nemůžu přihlásit. Je to kvůli tomu že $_session nejde zrušit pomocí session_destroy() ??
temistokles
Profil
Tým to pravdepodobne nebude, chyba nebude v samotných SESSION, ale vo vyhodnocovaní oprávnenosti na vstup do admina.
premek
Profil *
no mám to udělané tak, že do databáze odeslu dotaz na kombinaci jmena a hesla a pokud je vysledek TRUE tak zalozim session a s ni $_session['nick'] a $_session['vstup'] = ok a pokud by nekdo znal url nejake stranky adminu tak nebude $_session['vstup'] = ok a presmeruje ho to zpet na index. Napadlo me, ze toho se stava v mem pripade, kdyz je prihlaseny dlouho neaktivni, ze vlastne prekroci zivotnost session a jeho prihlaseni se zrusi. Vse by bylo v poradku, ale nevim proc uz mi pak nefunguje prihlaseni znovu. Nejde to ani kdyz zavru prohlizec a znovu spustim.
temistokles
Profil
premek
Chyba byde podľa mňa v konkrétnych skriptoch, ka chceš, môžeš ich sem poslať, niekto hádam poradíme.
premek
Profil *
jasne skript je tady:

session_start();

require ("config.php");

$result = mysql_query("SELECT * FROM hesla WHERE nick = '" . str2path($_POST["nick"]) . "' AND heslo = '" . sha1($_POST["heslo"]) . "'");

$row = mysql_fetch_array($result);

if ($row){
$_SESSION['vstup']='ok';
$_SESSION['nick'] = $row['nick'];
header('Location: index2.php');}
// echo "<a href='index2.php'>daaaaleeeeeeee</a>";


else {
$_SESSION['vstup']='no';
header('Location: index.php');
premek
Profil *
session_start mela byt asi az tam kde inicialuju $_session['nick'] ze?
krteczek
Profil
session start má být hned na začátku scriptu, to je v pořádku

na způsob vytahování dat z databáze i zápisu se koukni na thread: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=53 424 můj druhý příspěvek

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0