Autor Zpráva
xy125
Profil
Zdravím,

Zajímalo, by mě, jakým způsobem kdo děláte strukturu webu, myslím fyzicky na disku.
Já třeba všechny soubory mám v rootu, obrázky zvlášť v adresáři img, hlavičku a patičku a další soubory co vkládám mám taky ve zvláštním adresáři.
teď jsem ale začal dělat vícejazyčný web, tak jsem ty jednotlivý jazyky ještě roztřídil do adresářů en a cs.
začínám v tom mít docela bordel při includování, pořád hlídat v jaké urovni adresáře co je. Pořád soubory přehazuju sem a tam a nevím jak to efektivně zorganizovat.
Jak to ve svých projektech řešíte? Dokud jsem měl pár stránek tak jsem se v tom vyznal, ale jak se projekt nafukuje, tak je to čím dál horší
Alphard
Profil
databáze :-)
nepoužívám to, ale co třeba načítat z rootu? např. include "/en/cars.php";
xy125
Profil
To asi dělám blbě, já totiž dělám každou stránku zvlášť a do ní includuju hlavičku a patičku, nastavím title atd.
Možná by bylo lepší mít v rootu index.php a do něj includovat jednotlivý stránky, ale jak pak nastavovat title.
co je lepší?

Databáze se mi moc nelíbí, mysím, že web by měl fungovat i když databázový server nejede.
Mastodont
Profil
xy125
To samozřejmě může fungovat, když použiješ kešování.
shadyyx
Profil
No ja to resim taky pres index.php - kde includuju jednotlivy stranky...a title nenastavuju, pac mam porad jeden a ten samy header, ktery obsahuje meta, head a zacatek body...teda title zustava porad stejny, co se snazim nahradit pouzivanim nadpisu na kazde strance...v zmyslu SEO to neni az tak veliky prohresek...Jinak vsechny stranky mam v rootu, obrazky zvlast jako ty a pak mam jeste zvlast sekci pro admin stranky...jdu ted ale taky pridat vicejazycnu podporu, ta se ale bude lisit tim, ze vsechny anglicke a slovenske obrazky budou ve zvlast sk a en slozkach, plus tam taky bude soubor se sk a en stringama, ktere se budou vypisovat...nevim jestli je to nejlepsi reseni, ale je to prve (a pro me logicke), ktere me napadlo...:-)

ono by jeste slo udelat to tak ( a to by bylo asi nejspravnejsi), ze v rootu je jen index.php a main.css (pripadne main.js) a kdyztak jeste favicon.ico, a pak vsechno s cim pracuje uzivatel v dalsi slozce (treba kdyz je mnoho stranek ruzneho obsahu, jde to jeste dal delit), admin v dalsi (i z duvodu aby slo slozku zaheslovat, pripadne skryt pres .htaccess) a obrazky pak zasa v dalsich...mas to ale ruzny, je to taky veci programatora...

Me by napriklad dost stvalo, kdybych si chtel otevrit vicero stranek, kde chci neco upravit a musel bych se prohrabovat mezi dvaceti slozkama...
xy125
Profil
Takže to co používám je prozatím asi to nejlepší :-) Dík za názory
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0