Autor Zpráva
mylan
Profil
Mám 2 veci:

- Mám na svojich stránkach upload súborov. Prešiel som momentálne na platený hosting (hostingzdarma.cz), kde mi však daný upload neche fungovať, vypisuje mi to chybi. Predtým na WZ-tku to bežalo v pohode. Neviete mi poradiť čím to može byť? Alebo ako to mám nastaviť v phpmyadmin?
Jo a ešte upload je na adrese:

- Taktiež mám problém so zapisovaním emailových adries do .txt súboru pomocou php. Jednoducho danú adresu nezapíše. Taktiež treba niečo v phpmyadmin?

-> php využívam naozaj len veľmi okrajovo, takže sa v tom vyznám minimálne, ale ak by ste vedeli poradiť čím to može byť, že mi to nefunguje na hostingzdarma.cz, pls napíšte.

Vopred ďakujem.
SuE
Profil
s uploadem jsem měla podobný problém na českém hostingu, mají tam zakázano "copy upload file" a místo toho se musí používat "move upload file" (přibližně, názvy si nepamatuju z hlavy) . Je to z bezpečnostních důvodů, tak možná tam taky ...

u toho txt. souboru .. nejsou malé práva přístupu/ zápisu?
mylan
Profil
No ano, ale ja používam "move_uploaded_file" a aj tak to nefunguje...:-/
Kód uploadu vyzerá takto:
<FORM ACTION="upload.php" METHOD="post" ENCTYPE="multipart/form-data">
<INPUT TYPE="file" NAME="soubor" SIZE="40">
<INPUT TYPE="submit" NAME="ok" VALUE="Upload">
</FORM>
</td>
</tr>
</table>
<?
if ($ok == "Upload" && $soubor_name!="") {
$size = $soubor_size / 10;
if ($soubor_type == "text/zip" || $soubor_type="text/zip") {
if (move_uploaded_file ($soubor, "=subory=/$soubor_name")) {
echo "<font face=\"Arial\" size=\"2\"><b>Súbor $soubor_name o veľkosti $size KB bol nahraný na server</b></font><BR>";
}
else {
echo "<font face=\"Arial\" size=\"2\"><b>Súbor nemohol byť nahraný, zrejme došlo k chybe!</b></font><BR>";
}
}
else {
echo "<font face=\"Arial\" size=\"2\"><b>Zadali ste zlý typ súboru!</b></font><BR>";
}
}
?>


Tak neviem kde je chyba.. Alebo či to má niečo spoločné s phpmyadmin?

A ako malé práva prístupu/zápisu? Treba to nejako nastaviť v phpmyadmin? Alebo ako?
Honza Hučín
Profil
> if ($soubor_type == "text/zip" || $soubor_type="text/zip")

Téhle podmínce nerozumím...
mylan
Profil
To je script stiahnutý z www.jaknaweb.com, kedže sa do php veľmi nerozumiem a myslím, že toto bolo myslené ako podmienka na upload zip súborov.
Yuhů
Profil
mylane, spoustu věcí bys měl řešit s poskytovatelem svého hostingu. To, že to musíš řešit v diskusi, vrhá na placený hosting u hostingzdarma.cz velmi nepříznivé světlo.

Jenom letmo k tvým dotazům o phpmyadmin -- phpMyAdmin se používá pouze k úpravě a plnění databáze MySQL, k ničemu jinému.

Další věc -- když stáhneš skript z náhodné neautorizované sbírky, tak prostě nemůžeš čekat, že bude fungovat.
mylan
Profil
Yuhů, dik. Ja len kvoli tomu, že ten skript mi fungoval v pohode, tak preto neviem, prečo neide teď, tak som myslel, že mi niekto poradí, ale aj tak dik.
Fred
Profil
Možná tohle uploader class
Anonymní
Profil *
Taky jsem na hostingzdarma a upload funguje.

Je potřeba nastavit atributy složky, kam se soubory kopírují. Např ve windows commanderu: "soubory" - "změna atributů" a povolit zápis pro svět.
Anonymní
Profil *
a stejně tak nastavit atributy u toho txt souboru
mylan
Profil
dik anonym;), presne to som potreboval nastaviť a som to nevedel...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0