Autor Zpráva
Gaudino
Profil
Ahoj,
chtel jsem se zeptat, jestli se daji pri uploadovani souboru na server nejak nastavit prava, pod kterymi se soubor ulozi?

Resim nasledujici situaci:

Uploaduji obrazek na server.....spusti se funkce, ktera vygeneruje nahled obrazku a orginalni fotografie se ulozi do slozky "full" a nahled se ulozi do slozky "thumb". Obe dve slozky maji nastaveno chmod (prava) na 777.

Nahled se ulozi do slozky "thumb" s chmodem 644, vsechno je ok, soubor mohu pote prekopirovat v Total Commanderu pres FTP na disk.

Original se ovsem ulozi do slozky "full" s chmodem 600. Soubor nemohu jiz pote prekopirovat v Total Commanderu pres FTP na disk, protoze na to nemam dostatecna prava a jiz nejdou zmenit. Potreboval bych i ten soubor kopirovat na disk.

Prosim o radu, jak to vyresit. Dekuji
bukaj
Profil
podíval bych se na umask() a chmod().
Gaudino
Profil
no tak jsem se na to dival, jen mi neni jeste presne jasne, jestli se ten chmod nastavuje pri uploadu nebo jestli mam nejprve soubor uploadovat a pak spustiti nejakou fci, ktera to tam zmeni?
bukaj
Profil
jen mi neni jeste presne jasne, jestli se ten chmod nastavuje pri uploadu nebo jestli mam nejprve soubor uploadovat a pak spustiti nejakou fci, ktera to tam zmeni?
poku jsem to na začátku pochopil správně, tak se uploadne na server ten obrázek. uloží se do složky full. a vytvoří se jeho zmenšenina, která se uloží do složky thumb. (nebo opačne. nejdříve se vytvoří zmenešeni, uloží se do thumb a potom se originál uloží do složky full. na tom nesejde.) k takovému kopírování potřebuješ jména souborů. a pak stačí:

umask(0);
chmod($soubor_thumb, 0777);
chmod($soubor_full, 0777);
/* kde v $soubor_thumb je cesta k souboru v adresáři thumb
* a v $soubor_full je zase cesta k obrázku v adresáři full
*/
Gaudino
Profil
bukaj
dik moc, funguje OK

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0