Autor Zpráva
hamstet
Profil *
Zdravím!

Chtěl bych použít php pro desktop aplikaci (s pomocí GTK+). Nevíte někdo, existuje také rozšíření (či knihovna), které dovoluje pracovat s porty (COM a USB popř. dalším HW počítače)? Potřebuji totiž komunikovat přes port s externím zařízením.

Pro php mám prostředky (a jakž-takž) ho umím. Pořizovat si Visual C++ (nebo jiný "plnohodnotný" compliler) pro jednu drobnost nechci. Googlem jsem nic nenašel.

Díky
Jirka
K.
Profil *
Na takové aplikace není PHPko zrovna moc správná volba. Zkus to raději třeba v Javě.
temistokles
Profil
Teoreticky by šlo jednoducho spúšťať príkazy cez shell (shell_exec()). Bez toho to nevidím nádejne.
MzM
Profil
no, pokud to bereš přes linux, tak tam je to vcelku brnkačka (aspoň doufám, nezkoušel jsem to) a přes com a usb se komunikuje jako se soubory (otevřeš např /dev/usb/usb0 (nebo jak se to jmenuje) a je to). Pak tam jsou jako soubory na nastavování parametrů (pro com je tam, tuším, ještě jeden spec soubor, do kterého se píší parametry)
Berte to s rezervou, už je to poměrně dávno, co jsem to dělal, ale jsem přesvědčený, že to takhle jde.

Ve win bude třeba volat nějaké to API (nejspíš), takže se zkus podívat na http://cz.php.net/w32api

a jak píšou dál, tak v googlu hledat win32.hlp, kde je popis fcí, které se dají volat.
hamstet
Profil *
To MzM:

Bohužel to potřebuji pro Win32. Zkoušel jsem to také přes souborové funkce (jméno souboru třeba COM1:). Ono to nějak funguje (aspoň třeba odeslání řetězce), ale na příjmu se těžko pracuje s jednotlivými znaky a duplex, to už je zcela mimo mísu. Já přitom potřebuju vytvořit cosi jako speciální terminál.

Jinak děkuji, win32api studuju (a moudrý z něho nejsem).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0