Autor Zpráva
tomas3333
Profil
zase mam problem a neviem si s nim rady
potrebujem vyberat z databazy len 10 poloziek ale tak, aby sa neopakovala specificka hodnota

mam pribliznie nieco take:

id | stlpec 1 | stlpec 2
1 | 1 | hodnota 1
2 | 1 | hodnota 2
3 | 3 | hodnota 3
4 | 2 | hodnota 4
atd.

10 poloziek limitom, aj by som vedel zoradit podla 'stlpec 1' ale neviem ako zabranit tomu, aby sa mi zavolal aj riadok 2.
temistokles
Profil
group by? celkom nechápem, čo chceš dosiahnuť.. aký riadok 2?
Alphard
Profil
distinct stlpec1?
tomas3333
Profil
temistokles - aby nevolalo "duplicity", viem ze pri selecte to je, len neviem ako.

alphard - to je TO? na zabranenie "duplicit"?
skusim, thx

edit: odskusane neuspesne, ako to funguje?
Casero
Profil
tomas3333
select id, stlpec1, stlpec2 from tabulka group by stlpce1 limit 10
tomas3333
Profil
skusil som group by, funguje tak ako som chcel, len mi poto mnechce zoradit vysledky... :(

$sql = dbquery("SELECT cheat_id, game, cheat_content, author, date, time FROM ".$db_prefix."cheaty GROUP BY game ORDER BY date DESC, time DESC LIMIT 0,10");
PMARKO
Profil
co tak bez DESC?

$sql = dbquery("SELECT cheat_id, game, cheat_content, author, date, time FROM ".$db_prefix."cheaty GROUP BY game ORDER BY date DESC, time DESC LIMIT 0,10");

$sql = dbquery("SELECT cheat_id, game, cheat_content, author, date, time FROM ".$db_prefix."cheaty GROUP BY game ORDER BY date, time LIMIT 0,10");
tomas3333
Profil
uz to funguje. ale objavil sa problem ze group by si nevypita najnovsie pridane polozky...
temistokles
Profil
$sql = dbquery("SELECT cheat_id, game, cheat_content, author, date, time FROM ".$db_prefix."cheaty GROUP BY game ORDER BY date DESC, time LIMIT 0,10");

mohlo by pomôcť

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0