Autor Zpráva
Mastodont
Profil
Našel jsem mraky článků o safe modu, ale žádný neobsahoval jednoduché návody v bodech, jak dělat to či ono ... obvykle se tam jen kecalo o porovnávání UID a tak. Mám na mysli něco jako:

Vytváření adresářů: je-li zapnutý safe mode, vytvoříte funkcí mkdir nový adresář, který nevlastníte vy, ale web server, a proto do tohoto adresáře nemůžete zapisovat ze skriptu žádné nové soubory, protože skripty (nahrané na web přes FTP) vlastníte vy.

Jak se to dá řešit? Vytvořit si všechny adresáře ručně (u poskytovatele přes FTP) a nastavit jim správně práva, aby se do nich dalo zapisovat. Druhou možností je dynamické vytvoření nových PHP souborů-skriptů z kódu, aby tyto nové soubory vlastnil webový server. V těchto skriptech pak můžete pracovat se soubory ve složkách, které jste vytvořili funkcí mkdir.



Je někde něco podobného vypsáno, třeba v knize? (A mám tohle tady dobře?)
djlj
Profil
Nevím, na co se ptáš, ale jen doplním, že se to dá udělat i pomocí ftp funkcí.
Mastodont
Profil
Otázka je jednoduchá ... Je někde něco podobného v bodech vypsáno, třeba v knize?

Pokud ne, co takhle to udělat?

(jo, na FTP jsem zapomněl)
Mastodont
Profil
Jak je to vůbec s vlastnictvím u souborů nahrávaných přes www rozhraní? Tam je vlastníkem Apache nebo někdo jiný?
DoubleThink
Profil *
Pravděpodobně
DoubleThink
Profil *
Z PHP.net

I use mkdir just fine. You just have to make sure you set stiky bits on the directory you are creating the files in. Look at "man chmod" clipping:

4000 (the setuid bit). Executable files with this bit set will run with effective uid set to the uid of the file owner. Directories with this bit set will force all files and sub-directories created in them to be owned by the directory owner and not by the uid of the creating process, if the underlying file system supports this feature: see chmod(2) and the suiddir option to mount(8).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0