Autor Zpráva
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
Zdravim,
ulozil jsem script na free hosting a pri nejake chybe se me posle email s vypisem promennych a popisem chyby ktera nastala:
Ale prisla me nejaka divna chyba: a to:
CHYBA: 2 : ==> Unknown(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct
Co to muze bejt, je to chyba kterou vygeneroval nejaky navstevnik....

A jeste jedna divna chyba:
CHYBA: 2 : ==> Unknown(): The session id contains invalid characters, valid characters are only a-z, A-Z and 0-9

Zkuste to prosím znovu, nebo nás kontaktujte a sdělte nám, že došlo k chybě na řádku 0 v souboru 'Unknown'


jak muze nastat chyba na radku nula v souboru neznamo.....?

Ma nekdo tuseni co se deje?
djlj
Profil
Co to muze bejt
Možná by bylo fajn si to prvně přečíst, případně zkusit vyhledat,. 2780000 výsledků ti nestačilo?
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
pochybuji ze najdu v historii odpoved. Asi jsem se spatne vyjadril....
Na lochalhostu je vse ok. Na free webu vsechno funguje jak ma. Ale nekdy se stene ze prijde tato chyba. Nedky... poprve prisla dneska. Problem je ze web funguje ok. Tedka se me stava ze me chodi chyby jako by nekdo skousel co muj web vydrzi.... jsou to nekdy zajimave chyby.
Ale vratim se k temto chybam, nemam problem se session, prohlasovani, odhlasovani, prenos dat pres session, vsechno funguje ok. Co potom znamena tato chyba. Co znamena ta druha? Ale asi vypada ze ta prvni je dusledek te druhe. Ze se nekomu podarilo zapsat session ale se spatnema (neakceptovatelnima) znaky a proto to vyhodilo prvni chybu a nasledne potom to druhou. Jinak si to nedokazi vysvetlit.....
Ale jinak doporucuji vsem si posilat pripadne chyby scriptu na email, nebo jinak archivovat. Budete cubrnet co vsechno muze nastat. I kdyz to neni temer mozne.... A tedka osetruji same chyby, ktere by nemely nikdy nastat.....:).
djlj
Profil
pochybuji ze najdu v historii odpoved
Pochybuju, že se někomu bude chtít ti radit s tímhle tvým přístupem.

Vzhledem k tvým kódům, které tu občas posíláš, se vůbec nedivím, že ti tam dochází k chybám, které by nikdy neměly nastat.
temistokles
Profil
Obe chyby ti budú vznikať súčasne, však? Používaš na session súbory? Tak v tom prípade ti niekto (ne)chtiac zmenil premennú obsahujúcu session id. Ak ho vkladáš do url, mohol byť zakončený divným znakom, prípadne sa ti niekto môže snažiť prebiť dovnútra inak. Predtým, než vytvoríš session, skontroluj korektnosť jeho názvu (mal by tuším obsahovať len 0-9,a-f - tj. 16-ková sústava).
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
djlj posledni vas prispevak me hodne pomohl.... Nevim co mate na mysli s tímhle tvým přístupem.
Nevim co mate proti mejm kodum.... Jsou fakt tak hrozne? Tak mate neco ric, ze to a to se dela tak a tak.... ale bud jsem ty negativni komentare prehled a nebo tam nejsou.... Jinak v kazdem kodu jsou chyby.... cim je projekt slozitejsi tim je jich tam vice....


temistokles vicemene ty chyby se objevuji soucasne. Zda na session pouzivam soubory, to fakt netusim. Mam hosting na www.pes.cz takze nevim.
tomuto nerozumim:
Tak v tom prípade ti niekto (ne)chtiac zmenil premennú obsahujúcu session id



Ak ho vkladáš do url, mohol byť zakončený divným znakom
asi jo, uz si to nepamatuji, ten kod / projekt je uz docela slozity. Ale jedine co mohu na 100% tvrdit je ze vsechny data co posilam pres url spojim jedinecnim identifikatorem a jeste pridam jednu hodnotu, ktera slouzi jako identifikator zda jsou data platna. A cely vysledek zakoduji a poslu pres url. Na druhe strane to rozkoduji, rozsekam a nejprve skontroluji pridanou hodnotu zda je shodna s vyslanou, pokud ano tak data pouziji....



prípadne sa ti niekto môže snažiť prebiť dovnútra inak
no to je problem, pac me nenapada jak by se tam mohl dostat...

Predtým, než vytvoríš session, skontroluj korektnosť jeho názvu (mal by tuším obsahovať len 0-9,a-f - tj. 16-ková sústava).
to me take napadlo, a chtel jsem to vyzkouset zda to zabere. Predpokladal jsem ze mohu pouzit celou abecedu...
djlj
Profil
Pavel Prochazka.zde.cz
Přístupem jsem myslel to, že u dvou milionů stránek „pochybuješ, že něco najdeš, takže se tím nebudeš probírat“.
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
djlj kdyby jsem mel obycejny dotaz jak pouzit a pracovat se session, tak tu neotravuji....:).
Ale mel jsem fakt specilni chyby...
djlj
Profil
Pavel Prochazka.zde.cz
Kdybys klikl na ten odkaz, který jsem poslal, tak tam byl výsledek vyhledávání na tu tvou konkrétní chybu. Takže ta byla opravdu strašně speciální.
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
djlj kliknul jsem kliknul.... hned ta prvni vypadala nadejne ale nic kloudneho jsem z toho nevycetl......

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0