Autor Zpráva
ano
Profil *
jaky je vlasne rozdil mezi temito zapisy?? vysledek je stejny. vsude totiz vidim jen ten druhy a pritom mi ten prvni pripada hezci. vzdyt tecky slouzi v podstate jen je spojovani ne ?


echo "ahoj $name <BR>";
echo "ahoj ".$name." hello<BR>";
BaTeCzKo
Profil
Ano, ale pokud chceš vložit třeba globální proměnnou, tak tečky potřebuješ. Příklad:

define("globalnipromenna", "Ahoj Pepo!"); //definuje globalni promennou "globalnipromenna"
echo "Obsah: ".globalnipromenna; // vypise "Obsah: Ahoj Pepo!"
echo "Obsah: globalnipromenna"; //vypise "Obsah: globalnipromenna"


Nebo taky v tomhle případě tečky potřebuješ:

$promenna="Ah";
echo "Test: ".$prommena."oj"; //vypise "Test: Ahoj"
echo "Test: $prommenaoj"; //vypise "Test: " (jelikoz $prommenaoj neni definovana)
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
anopokud u toho prvniho pouzijes apostrofi, tak se nezobrazi obsah promenne ale jeji nazev. Obcas budes potrebovat zobrazit i uvozovky. Uvozovky muzes zobrazit i tehdy kdyz mas text v uvozovkach ale musis dat pred uvozovkama ktere chces zobrazit zpetne lomitko.
Jinak psani teho ci oneho zapisu, si nekdy vyzada situace a nekdy je to na vkusu programatora...
bukaj
Profil
BaTeCzKo
echo "Test: $prommenaoj"; //vypise "Test: " (jelikoz $prommenaoj neni definovana)
a co použít {}? pak by to bylo:
echo "Test: {$prommena}oj"; //vypíše "Test: Ahoj"
ano
Profil *
BaTeCzKo

ok ten druhy priklad jde sice i jak to napsal bukaj ale ok. jinak define definuje konstanty a ne globalni promene pokud vim.

Pavel Prochazka.zde.cz
jj to stemi apostrofi jsem nevedel pouzival jsem vetsinou uvozovky a byl jsem presvedceny ze je to nastejno. jak je videt tak neni. trik s lomitkem znam :)
djlj
Profil
vzdyt tecky slouzi v podstate jen je spojovani ne
Ano. A v tvém příkladu spojování řetězců právě používáš. Takže druhý příklad je správně.
Mastodont
Profil
BaTeCzKo
Globální KONSTANTU, proboha!!!!
Mastodont
Profil
ano
Rozdíl mezi těmi dvěma zápisy je mj. v rychlosti, ten druhý je o dost rychlejší. Ověřeno :)
ano
Profil *
djlj
spravne jsou snad oba. alespon podle vysledku.

Mastodont
diky. to je dobre vedet.
djlj
Profil
ano
Ale ne syntaxí. To, že je php v některých věcech velmi benevolentní, je spíš jeho slabostí.
BaTeCzKo
Profil
ano
define definuje konstanty a ne globalni promene pokud vim
ja jsem si tomu nejak tak zvykl rikat... jo jsou to konstanty

Mastodont uklidni se, ano?
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
define("globalnipromenna", "Ahoj Pepo!"); //definuje globalni promennou "globalnipromenna"
klicove slovo DEFINE neni globalni prommena. Pokud konstantu pouzijete ve funkci, tak ji ji musite predat...
BaTeCzKo
Profil
Pavel Prochazka.zde.cz
o jeden prispevek vyse pisu, ze jsem se spletl, tak to tu nemusite opakovat

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0