Autor Zpráva
one
Profil
Zdravim, chtěl bych se zeptat jak docílim toho, když zadám adresu http://example.com/team/pravidla.txt, aby se zobrazil ještě určitý text a po kliknutí na tlačítko, které se také spolu s textem zobrazí se nabídne soubor ke stažení. Myslím si, že by to mohlo jít nějak pomocí hlaviček, díky všem za pomoc
nebo to nepujde? a budu to muset udelat treba pres soubor stahni?pravidla.txt ?
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
no, udelas si nejakou funkci, do ktere predas nazev a cestu souboru. Ta funkce nejprve provede zobrazeni pravidel. A koduk bude odpoved kladna posle hlavicku souboru a posleze si muzete soubor stahnout....
one
Profil
Pavel Prochazka.zde.cz
No dobře, ted si připadám trapně, ta funkce by nebyla problém, ale do jakého souboru ji mam vložit, když ten soubor vlastně přes žádný soubor nestahuji?
nightfish
Profil
1) mod_rewrite pravidla.txt na stahni?soubor=pravidla.txt
2) je-li php interpret nastaven i ke zpracování .txt souborů (což ovšem není moc pravděpodobné), tak by stačilo php kód dát do toho pravidla.txt
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
tuto funkci napisat kamkoliv. Bude to napisane v php. takze do nejakeho souboru nebo databaze, to zalezi jakou mas strukturu webu. nekde budes mejt odkaz na soubor ktery chces stahnout, treba index.php?stahnout=1f5d4g4v5f4b5g454bv
vte zmeti znaku bude zakodovan nazev souboru. Ten zakodovany retezec predas te tvoji funkci a ta z toho zjisti nazev souboru. Potom vytisknes neco jako licenci nebo co maji bejt ty pravidla a pokud bude kladna odpoved posles hlavicku souboru.
one
Profil
nightfish
Dík, ale mod_rewrite nerad používám, teda abych se přiznal, ještě jsem ho nikdy nepoužil :)
přečet jsem si o tom tady na jpw.cz, jenže nevim, jak by to mělo vypadat když by team byla předávaná proměnná a pravidla.txt také, mohl by jsi mi to napsat? určitě už jsi v mod_rewrite zručnější ;)
one
Profil
pomůžete mi s tím pravidlem někdo, prosím?
temistokles
Profil
RewriteEngine On
RewriteRule ^pravidla.txt$ stahni.php?subor=pravidla.txt

Vložiť do .htaccess a ten vložiť do priečinku s pravidla.txt.
one
Profil
temistokles
dík, ale já bych to spíš potřeboval takto, v předchotím příspěvku jsem to blbě popsal, omluvám se:

RewriteEngine On
RewriteRule ^team/cs/$1/$2 stahni.php?nazev=$2&id=$1

tzn. cesta k souboru by byla třeba takováto: example.com/team/cs/5/pravidla.txt

btw. to pravidlo bylo jen na ukázku, doufám, že jsem to dobře vysvětlil, a předem děkuji za ochotu, kdo mi s tím pomůže
temistokles
Profil
RewriteEngine On
RewriteRule ^team/cs/(.*)/(.*)$ stahni.php?nazev=$2&id=$1
one
Profil
temistokles
já si připadám jak blbec, ale nefunguje mi to, abych to upřesnil:
mám to na localu, mod_rewrite mám povolené...

.htacces jsem si nakopíroval do složky s webem, kde také mám soubor stahni.php a adresář team (team/cs/5/pravidla.txt)
jenže když zkusím zavolat example.com/team/cs/5/pravidla.txt
tak mi to vyhodí 404, a přitom všechny soubory existují...

btw. ani toto mi nejde:

RewriteEngine on
RewriteRule ^team/cs/([a-z0-9]+)/([a-z0-9-]+).txt$ stahni.php?nazev=$2&id=$1 [L]
one
Profil
edit: vyřešeno...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0