Autor Zpráva
Hugoman
Profil
Uz cca. 3dni rozmyslam preco mi to neide a prepisujem to jak sa len da, ale som v koncoch.

K veci:
Pole $_SESSION['cart'] - obsahuje premenne ktore si uzivatel sam nasklada do kosika v koncepcii:
$_SESSION['cart'][12345]=4
($_SESSION['cart'][***id_cislo***]=***pocet_kusov***)

vsetko mi doteraz fungovalo, aj vymazavanie z kosika, pridavanie, vymazavanie a klasicke mechanizmy pre e-shop, narazil som ale na problem, kedy si clovek sam zada cislo produktu ktore chce najst a rovno pridat do kosika, vtedy som chcel vypisat chybu ak sa takyto vyrobok v databazi nenachadza a automaticky pridany vyrobok z kosika odstrani, lenze: akonahle hoci aj v cykle prevezmem cislo vyrobku ktore chcem nasledne odstranit napr.: unset($_SESSION['cart'][12345]); prikaz ECHO sa uz neprevedie, lebo tu premennu akoby zrusilo uz pred tym... to cislo sa akoby strati aj ked si ho ulozim kedykolvek pred tym do akejkolvek premennej, uz som snad skusal akekolvek typy, navraty z funkcie a furt to nefunguje.

Akonahle vynecham riadok unset tak mi vypise cislo vyrobku ktore chcem odstranit aj s mojou nadefinovanou spravou, ale ked AJ POTOM zavolam unset... je po echu a vyrobok sa odstrani...

Tak prosim niekoho kto s tym mal uz problem, alebo vie riesenie nech pomoze. Dakujem ;)
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
Zdravim, tezko rici, kde je problem. Ale kdyz promenou zrusite, tak ji samozrejme nemuzete zobrazit, pac potom neobsahuje hodnotu ale je definovana jako empty. Pokud chcete pracovat jako s neexistujicim zaznamem v databazi, pak v session k promenn pridejte nejakou jednoznacnou konstantu jako ze neni v databazi. Nebo si vytvorte jiny seznam, kde budete uchovavat chybne zadane cisla prokukdu. Ale urcite nemuzete pouzit prikaz unset, ten totiz zrusi promennou vcetne jeho obsahu.
Hugoman
Profil
unset pouzivam az za pridelenim do inej premennej, pricom tu staru zrusim a nova by mala obsahovat to co sa zrusi AZ potom!
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
Hugoman presne tak.... urcite tam bude nekde nejaky zahadny bug...:). Ukazte kod.... Vice oci lepe vidi.....

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0