Autor Zpráva
Tio
Profil *
Nazdar hosi, mam mensi problem, kt by som chcel vyriesit. Mam na stranke strankovanie, plne funkcne. Selectuje sa podla cisla stranky a vypisuje sa pocet podla premennej $limit. No , na stranke mam pevny layout, a prispevky kt. strankujem maju roznu vysku, cize nemozem poriadne nastavit limit....nastavil som to pre maximalnu vysku, ale ked niekto napise len jeden riadok tak mi tam zostane kopu miesta.

Potrebujem teda strankovanie podla vysky a nie podla poctu prispevkov, tzn.ked sa dosiahne urcita vyska, tak hodi dalsiu stranku......rozmislal som pouzit funkciu na zistovanie dlzky retazca a potom to nejako pozliepat, ale neviem ako. Vopred dakujem za vsetky napady.
:-)
Profil *
To je dost blbej a nespolehlivej způsob, spíš udělej stránku tak aby se případně roztáhla nebo zmenšila dle potřeby, ale propočítávat stránkování dle výšky je nesmyslné..
Nox
Profil
No, nevim, možná by šlo prostě strlen(řetězec) a mrknout se kolik průměrně znaků na příspěvek
WertriK
Profil
Je to dost nezvyklé vypisovat příspěvky podle výšky, ale budiš.
Zjisti si kolik se ti vleze "m" na jeden řádek do příspěvku, protože "m" je (doufám) nejšírší písmenko.
StrLen() si zjistíš kolik má daný příspěvěk písmen, to číslo podělíš počtem "m" a dostaneš počet řádků (ne zcela přesně) daného příspěvku.
Při vypisování si uděláš proměnnou ke které vždy přičteš počet řádků toho příspěvku a jakmile bude proměnná větší než kolik toho chceš na stránce, tak výpis ukončíš.
Zjisti si kolik se ti vleze na stránku příspěvků, kdyby každý měl jen jeden řádek - a přesně takový počet vytáhneš z db. Zapamatuješ si příspěvek který jsi už nevypsal a od toho bude pokračovat výpis další stránky.
Tio
Profil *
no ale ako potom zistim pocet stran.....asi spravim dynamicky layout......ale nejak sa mi to nedari....
Mastodont
Profil
Když už takhle, tak bych si délku příspěvku zjistil při ukládání článku a uložil ji do extra sloupce tabulky - to by výrazně zjednodušilo třeba výpočet počtu stran.

Za mnohem lepší řešení ovšem považuji vypisovat u každého článku jen určitý počet řádků, to je běžné u mnoha RS. Celý článek se pak po klepnutí zobrazí na samostatné stránce.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0