Autor Zpráva
Tomasek
Profil *
Ahoj, rad bych poprosil o radu, mam dve domeny napr. www.domena.cz a www.domena.sk, muzete mi prosim poradit jak dosahnout toho, abych mohl v PHP souboru udelat volbu jazykove mutace. Napr. kdyz bude domena www.domena.cz skoci mi pres require() ceska mutace a kdyz bude www.domena.sk tak slovenska? Nyni to mam udelane pres HTTP_HOST kde mam bud www.domena nebo jen domena.CZ ci .SK, jelikoz mi na domene jedou i domeny 3. radu neco.domena.sk ci neco.domena.cz tak bych potreboval nejakou univerzalni funkci, ktera by mi zjistila zda-li je to ceska nebo slovenska domena, jelikoz je to slozitejsi, nekdo muze zadat napr. domenu www.neco.domena.cz nekdo zase neco.domena.sk atd. Doufam, ze chapete co mam na mysli, lepe to asi nevysvetlim :-( Diky moc Tom
djlj
Profil
Vem z HTTP_HOST poslední dvě písmena. Co je na tom složitějšího?

Každopádně lepší by to bylo řešit podle toho, odkud je uživatel, tedy s pomocí GeoIP.
Tomasek
Profil *
Diky za radu, ja nevedel, ze existuje funkce na zjisteni poslednich 2. pismen ze slova, muzes mi poradit o jakou funkci se jedna? Zbytek dohledam. Co se tyka GEOIP, to bych pres to neresil, jde o to, ze nekdo bude chtit jit primo na ceskou domenu tak zada .cz kdyz nekdo bude chtit jit na slovenskou zada .sk. Na kazde bude trosku jiny obsah (z MySQL). Diky
djlj
Profil
http://cz2.php.net/substr
Tomasek
Profil *
Diky, substr() pouzivam, ale nevedel jsem ze umi i napr. -2 ... Diky moc za pomoc :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0