Autor Zpráva
Martin
Profil
Ahoj,
mam problem. Chci vytvořit knihu hostů s tim, že přispěvky mohou psát registrovaní i neregistrovaní uživatelé.
Vůbec nevim jak na to, v tabulce user(uživatelé) mám záznamy o registoraných uživatelých id, nick, mail, web, icq .
V tabulce gb mám sloupce
id
id_uzivatele - to se shoduje s id v users
nick, mail, web,icq - do těchto sloupců by se mělo zapisovat pokus píše neregistrovaný uživatel, jinak by měli zůstat prázdné
zprava
datum

Nechci mít v tabulkách users a gb duplicitní hodnoty. Myslíte, že je návrh db správný?
Tyhle tabulky neumim sloučit. Dotaz SELECT * FROM gb LEFT JOIN users ON gb.id_uzivatele = users.id My nevypíše maily v tabulce gb od neregistrovaného uživatele. nevíte co s tím? Díky moc
23k
Profil
jaky duplicitni hodnoty?


proste pokud bude psat registrovany uzivatel tak v tabulce GB bude ID prispevku s IDckem uzivatele
a pokud ne tak tam bude jen ID prispevku
Martin
Profil
duplicitníma hodnotama jsem myslel to, aby se mail registorvaného uživatele nevyskytoval znouvu v tabulce gb.

23k Díky.
Takže databáze je "navržená dobře" ? Ale jak mám tedy sestrojit mysql dotaz, aby mi vybral všechno z tabulky gb a dodal do ní mail,web, icq z tabulky usesr k příspěvkům, který past regisrovaný uživatel?
Martin
Profil
Jak tedy spojim tyhle tabulky ?
gb
| id | id_uzivatele | nick | mail | web | icq | zprava | datum |

users
| id | jmeno | prijmeni | nick | mai | web | icq | dnarozeni | telefon | heslo|
Martin
Profil
To mi fakt nikdo neporadí?
23k
Profil
# 176-031-471 ICQ
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0