Autor Zpráva
code
Profil *
Dobrý den,
Muzu se vas prosim vas zeptat a snad me dobre odpovite jaka je presna syntaxe pro pole search nebo-li hledej ktere bych chtel vloit do svych stranek?
Vite snad co myslim.
Nejak hledam nejak zkousim a bud spatne nebo mam spatne usporadani syntaxe.
Snad mi poradite jsem takovy zacatecnik ale co slysim ze to co chci je uplne lehky vite jak na to?
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
nevim zda jti jde jen to o to tlacitko, na to je html prikaz <input>, ale pokud chces primo vyhledavani, tak na to potrebujes uz cely kus programu, ktery to vykona. php je sice hodne vysoky jazyk, ale bohuzel jeste neumi pomoci jednoho prikazu provest slozite vyhledavani.

Sice ostatni mohou namitnout ze je to jeden dotaz v databaze ale to neni pravda, nejprve je potreba zobrazit policko pro zadani hledaneho textu, nasledne se musi odeslana promenna zpracovat. Osetrit pripadne mozne chybe zadany dotaz, potom naradu prichazi to zminovane hledani v databazi, na to je opravdu jeden prikaz. Nasledovan kodem na osetreni zda data jsou platna a posleze je zobrazit....:).
code
Profil *
No jeeejej trochu slozite no:)A neco jednodussiho nejde?Treba jak si rikla ten input-type apod a pole value a nasledne vlozit nejaky jednoduchy script nebo syntaxy aby to vyhledavalo treba Googlem?Viz tahle strana napr. Hledej Vpravo nahore pomoci Googlu Tohle je tak slozite nebo spise jednodussi?Bohate staci...
Dekuji
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
pokud ti to staci pomoci googlu, tak zadej pred hledane slovo, svoji adresu webu a bude se hledet jen tam. ale bude hledat v databazi co nekdy google prosel. Takze to vetsinou nenajde nic rozumneho. A hlavne to nenajde nic noveho...
tomask
Profil
No do jednoho řádku to sice nejde, ale do dvou by se to vejít mohlo :-)

<form method="POST"><input type="text" name="a"><input type="submit" value="hledej"></form> <? if($_POST[a]!=""){ list($odkaz) = mysql_fetch_array(mysql_query("select odkaz from kde_hledat where obsah like '%$_POST[a]%'"); echo $odkaz; } ?>

Ještě by to tam asi chtělo přidat while, aby se vypsaly všechny nalezený odkazy, ale to už by bylo na víc řádků :-)
djlj
Profil
nejprve je potreba zobrazit policko
Ó, to je opravdu tak složitá procedura :))).

ale bude hledat v databazi co nekdy google prosel. Takze to vetsinou nenajde nic rozumneho.
Proč by to nemělo najít nic rozumného?
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
djlj
ale bude hledat v databazi co nekdy google prosel. Takze to vetsinou nenajde nic rozumneho.
Proč by to nemělo najít nic rozumného?


protoze jsem to zkousel......
Pokud se na webu nic moc nemeni, tak je to ok, ale jakmile zacnete hybat s obsahem, tak je to katastrofa....
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
tomask mozna se takovy zapis hodi do jednoducheho webu, ale jakmyle je system (web) slozitejsi, tak si stim asi tezko vystacite....:)
djlj
Profil
Pavel Prochazka.zde.cz
No vrátí to prostě normální výsledky Googlu ;D. A ty jsou podle mě v pořádku.
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
djlj mas pravdu, ale ty vysledky jsou z databaze googlu. Pri takovemto dotazu bohuzel nehleda na strankach, ale ve vlastni databazi....coz jak si kazdy uz domysli co to budou za vysledky.....
Novinky nenajde a stare informace bude hledat i kdyz uz na webu nejsou.....
Nevim zda u google jeste faka API rozhrani, take jsem to pres to skousel, a vysledky jeste hosri....
djlj
Profil
Pavel Prochazka.zde.cz
No to je celkem logické, že hledá ve vlastní databázi. Přece nebude v rychlosti procházet celou stránku a parsovat ji ;). Ty snad když něco na Googlu hledáš, tak si myslíš, že než ti to vyhodí výsledky, tak se rychle běží robot podívat na všechny relevantní weby a rychle stahuje jejich aktuální podobu?

Novinky nenajde
To je taky celkem logické. Stačí si přečíst, jak vyhledávače fungují.
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
djlj to vsecicko vim, a take jsem to napisal, ze vysledek nebude moc presvedcivi..... fak, nekecem, mam to vyzkouseny....
Nepomohlo ani manualne rici gogglu znovu zaindexuj muj web, po mesicu (to by snad mohl ztishout) byl vysledek hledani uplne stejny.... Goole hledani se fakt hodi na stranky ktere jednou nekdo vytvori a jsou uz uzavreny, ale kokud se nejaka stranka meni, tak vysledky jsou zalostne. A to nehovorim o novinkach (zpravy), ale staci treba doplnit nejake informace nebo je jakkoliv pozmenit, ale google porad bude pouzivet, to puvodni, to co zaindexoval poprve, a nepomuze mu rici manualne proved indexovani znovu.....
djlj
Profil
Pavel Prochazka.zde.cz
No já nevím, jak u tebe, ale u mě (Italo.cz) s tímto problém nemám a nové články (či případně změny vnich) mám zaindexované a plně vyhledatelné maximálně do dvou dnů (většinou hned další den, napíšu-li je ráno). Samozřejmě pokud se jedná o pro Google nekvalitní stránku nebo stránku málo aktualizovanou, může se to lišit.
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
djlj muzes me prosim poslat ten tvuj kod, na hledani pres google.... asi neco delam blbe..... pokud to faka jak rikas, tak to zkusim znovu.....

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0