Autor Zpráva
World
Profil
Zdravim, potřebuji z databáze vybrat více položek a ty vložit do selectu, půjde to?

sql by vapadalo třeba takto:
$result = mysql_query("SELECT `kategorie` FROM `tabulka` WHERE `jmeno` = '".$_SESSION['jmeno']."' ");
while($row = mysql_fetch_array($result)) {
$kategorie= $row['kategorie'];
}

a pokud v $kategorie budou třeba 3 kategorie, tak aby se zařadili do optionů v selectu...

nejspíše ten sql bude vypadat jinak, protože z $kategorie se asi nedostane více položek než jedna..doufám že mi poradíte, dík předem
djlj
Profil
while($row = mysql_fetch_array($result)) {
echo "<option ... ".$row['kategorie']."...>";
}
pmasarik
Profil
Bez znalosti štruktúry tvojej databázy sa ti nedá poradiť.
World
Profil
djlj
to by šlo, jenže já potřebuji zajistit, aby se tam těch optionů vypsalo podle toho, kolik kategorii ten sql vybral

pmasarik
strukturu databaze potřebuješ na co?
já se omlouvám jestli se blbě ptám a chci poradit, ale myslím si, že vše potřebné jsem napsal do úvodního příspěvku...
djlj
Profil
potřebuji zajistit, aby se tam těch optionů vypsalo podle toho, kolik kategorii ten sql vybral
Tobě to snad dělá něco jiného?

Ajo, já jsem se na to nepodíval. Pravdu má kolega pode mnou, že budeš nejspíš muset upravit i ten dotaz :).
pmasarik
Profil
Tak ako si to napísal by som povedal že ti to vytiahne len jeden riadok.
Preto by som rád videl tvoju tabuľku, že ako tam ukladáš údaje.
World
Profil
djlj
omlouvám se, špatně jsem to přepsal, teď už to dělá to co má, ale ještě bych měl jednu otázku:
jak zajistit, aby se tam nevložili 2 se stejným názvem? díky
djlj
Profil
World
Nastav v databázi tomu konkrétnímu sloupci UNIQUE.
World
Profil
djlj
no v databázi to 2x může být, jelikož to používám na galerii, kde si uživatelé můžou vybrat kategorii..
a já to potřebuji nějak upravit, aby se před vložením do optionů se kategorie se stejným názvem vložili jen jednou...
půjde to nějak?
Lion76
Profil *
World

jak zajistit, aby se tam nevložili 2 se stejným názvem?

SELECT DISTINCT
World
Profil
Lion76
to je ono, dík moc ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0