Autor Zpráva
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
zdravim,
jak jsem procital co ty ob funkce vsechno umi, tak jsem cumel.....
Momoci ob by sel elegantne udelat cache pro muj web, nemate nekdo neco takoveho uz napisane? pokud je zadana ta sama url, tak data by se rovnou vzala z databaze, bez nutnosti znovu prochazet cely script. Mokun neco takoveho mate a chcete se podilt, tak mam zajem.

Dalsi vec co me zaujala je:
ob_start("ob_gzhandler");

to jako mohu stranku do prohlizece posilat komprimovanou metodou zip? to by bylo super, tim by se zrychlilo nacitani, nekterych stanek.... je to tak?

a jeste jeden dotazek:
ob_start("callback");
definuje callback funkci, ale nejak jsem presne nepochopil k cemu to je dobre. Sice v priklade jsem nasel ze mohu vystupni data potom touto callback funkci upravit, ale nejak me nenapada k cemu je to dobre.....

predem diky za kzde info....
DJ Miky
Profil
ob_start("ob_gzhandler");

to jako mohu stranku do prohlizece posilat komprimovanou metodou zip?


Není to zip, ale gzip. Musí to ale podporovat prohlížeč (a tu podporu musíš hlídat ty - pokud to pošleš prohlížeči, který to nepodporuje, nezobrazí to) a u menších souborů to nemá cenu, protože na „rozbalení“ je potřeba nějaký procesorový čas.


ob_start("callback");
definuje callback funkci, ale nejak jsem presne nepochopil k cemu to je dobre. Sice v priklade jsem nasel ze mohu vystupni data potom touto callback funkci upravit, ale nejak me nenapada k cemu je to dobre.....


Tím ta data můžeš upravit, třeba (trochu umělý příklad) chceš ve výstupu zaměnit slovo A za slovo B, ale máš třeba 1000 stránek a nemůžeš je rozumně změnit (funkci nahrazení v souborech v PSPadu teď nechávám stranou). Tak si nadefinuješ callback fci, která ti provede třeba $text=str_replace('A','B',$text).
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
DJ Miky tedka me napadla jedna suprova vec. Po vytvoreni toho html, b se pustila nejaka funkce, ktera by hezky upravila vystup, takove formatovani html. to by bylo super. Nevite nekdo o necem, a ani o te cache....

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0