Autor Zpráva
marek0
Profil *
ahoj, resim drobne dilema ohledne vyvoje projektu (mensi projekty, vyvijim sam i koduji, styl eshop, rs apod.) v php a sice zda zustat "pri starem" anebo zacit pouzivat smarty. Dosud jsem tvoril aplikace stylem (vyuziti OOP) - v php skriptu mam dotazy nad db, vypocty,... a z toho si vypisuji vystupy do promennych, ktere predavam objektu page, ktery se nakonec v sablone html nahradi useky temato promennyma (pr. title, menu, left/right content). Nedostatky vidim napr. v tom, ze v php skriptech musim sefovat gen. tabulek z vystupu z DB, umistovat html tagy do retezcu..., vypisovat html v ramci "bloku" - treba u content, coz je vlastne hlavni cast stranky..
Pomuzu si tim, ze zacnu pouzivat smarty? nebo bude prinos pouze takovy, ze tyto rutiny presunu z php do tpl. souboru a budu pouzivat jinou syntax, bude vse roztahane ve vice souborech (v tom pripade bude v php skriptech vlastne jen volani db plus obcas nejaky ten vypocet, overeni..)... prinos chapu u velkych projektu, nebo kdyz je projekt tvoren vice lidmi.. (no ale na druhou stranu treba generovani tabulek z dat v db pomoci cyklu v smarty uz mi prijde ne moc jako prezentacni logika)..
jaky je na to vas nazor, jak to delate vy? dekuji!
BetaCam
Profil
Nevim jak ostatní ale já to dělam jednou zkratkou

MVC

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0