Autor Zpráva
radim24
Profil *
Ahoj,prosím vás o radu, zkoušel jsem tuto předlohu:
$pattern="/(?<=path=).+/";

pro řetězec, adresu, kde za path je název adresáře. Je tam ale ještě &sessid=nějaké data...
tak jsem zkoušel ten nazev adresare vratit pomoci tohoto:
$pattern="/(?<=path=).+(?!&)/";
čili mělo by to vracet to co je za path= a to co je před ampersandem. Jenže ten kvantifikátor vrací řetězec až do konce řádku a tvrzení o následujícím nezabírá,
vždycky dostanu jako výsledek řetězec co je za path= až po konec řádku, i s parametrem sessid

Prosím poraďte,
díky

Radim
nightfish
Profil
nešlo by použít modifikátor U (ungreedy)?

P.S. regulární
radim24
Profil *
Zkusím to...

../../projects/waco_I&PHPSESSID=58ae2b968a9e228a64fee89f52616aef/06 - old woman.wav
radim24
Profil *
Ted nevím proč mi to vynechalo ten adresář waco_I, ale jinak zdá se že to funguje:

$pattern="/U(?<=path=).+(?!&)/";

../../projects//06 - old woman.wav

díky moc
radim24
Profil *
Hele, proč se tam ten adresář nezobrazil? waco_I
radim24
Profil *
Tak to byl omyl, nefunguje to.


Když to dám bez toho U:
$pattern="/(?<=path=).+(?!&)/";

http://vac-translations.wz.cz/system/start.php?id=rozpis&path=waco_I&P HPSESSID=58ae2b968a9e228a64fee89f52616aef
Array ( [0] => waco_I&PHPSESSID=58ae2b968a9e228a64fee89f52616aef )

a k dyž to dám s U
$pattern="/U(?<=path=).+(?!&)/";

tak

http://vac-translations.wz.cz/system/start.php?id=rozpis&path=waco_I&P HPSESSID=58ae2b968a9e228a64fee89f52616aef
Array ( )
radim24
Profil *
Jde o to, že potřebuji vráti Waco_I,

prosím poraďte,
díky
Radim24
Profil *
sice tu nikdo neodpovida ale vzpomnel jsem si ze uz jsem to jednou resil a taky mi nikdo neporadil. Mozna to ani nejde dostat z jendoho reg. vyrazu obe tvrzeni. Ale myslim, ze to pujde resit vnorenou predlohou...
Hooonza
Profil
A nešlo by ten řetězec $pattern i s tím &sessid ještě prohnat přes explode a rozdělit jej v místě &sessid?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0