Autor Zpráva
tomask
Profil
Zdravím.

Mám formulář, pomocí kterého se řadí výpis z databáze. Tento formulář má dvě odesílací tlačítka (input type=image) pro řazení sestupně a vzestupně. Nevím ale, jak zjistit, na které tlačítko uživatel klikl. Zkoušel jsem normálně klasicky <input type="image" src="grafika_web/order_desc.jpg" alt="Vzestupně" name="jakradit" value="desc" />

a v php pak <? $razeni = $_POST[jakradit]; ?>

,to ale nefunguje.
Alphard
Profil
patří tam value? ve specifikaci jsem to v rychlosti nenašel, ale name tam může být, takže tam dej name="desc" a testuj if (isset ($_POST['desc']))
tomask
Profil
Value tam asi nepatří. jinak to name="desc" .... nefunguje :-(
beax
Profil *
daj to ako normalny odkaz a tak zistuj ($_GET)
alebo potom premenuj tlacitko zoradovania DESC na desc (value daj to co si ma uzivatel precitat)
// ak bolo kliknute na desc
if (isset($_POST['desc'])) {
// spracovanie
}
// ak bolo kliknute na asc
elseif (isset($_POST['asc'])) {
// spracovanie
}
// inak
else {
// spracovanie
}
Hooonza
Profil
Mrkni na popis funkce inputu image.
"Potvrzující tlačítko odesílající navíc souřadnice kliknutí". Name se odešle, value ne, ale odešlou se souřadnice - ty můžeš využít, ne?

Pro pokus: mám testovací formulář

<html>
<form action="">
<input type=image src="" name=hh value="kk">
<input type=image src="" name=ss value="ii">
</form>

Klikni na tlačítko a pak v adresním řádku najdeš, co se odesílá: name.x a name.y. Podle Yuhůa tyto parametry pak PHP dostává jako name_x a name_y .
Ev. můžeš otestovat, na který obrázek se kliknulo (parametry toho druhého se neodesílají).
tomask
Profil
beax - tohle vim, ale nefunguje to. Resp. funguje, ale musí se tam dát místo $_GET[desc] - $_GET[desc_x], jak píše Honza. Jako odkaz to dát nemůžu, protože tím obrázkem musím odeslat formulář.


Hooonza - tohle jsem potřeboval vědět. Dík.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0