Autor Zpráva
pEeLL
Profil
Ahoj
tak jsem si zas nasel nejaky blby dotaz :)

1, @ini_set(blablabla); - proc a kcemu je tam ten zavinac???

2, unset($$name) - proc a kcemu jsou DVE $$ ??

takoveto veci se hrozne spatne hledaji.staci bohate i odkaz. predem diky za odpoved.
nightfish
Profil
ad 1) potlačí chybové hlášky, které generuje takto označený příkaz
ad 2) když budeš mít proměnnou $a = "ahoj"; tak $$a vyvolá proměnnou $"ahoj" => $ahoj
souki
Profil
1) zavináč zajistí nezobrazení chyby při volání ini_set
2) pokud bude $name='kuk' tak se provede unset($kuk);
souki
Profil
nightfish
Dneska si vyhrál, ale příště tě dostanu
pEeLL
Profil
Diky obema.

jeste sem hodim jeden dotaz

prochazel jsem si kousek blogu textpattern a narazil jsem na nasledujici kousek kodu

if (@ini_get('register_globals'))
foreach ( $_REQUEST as $name => $value )
unset($$name);

chapu zpravne ze je to kvuli bezpecnosti??
nicmene absolutne nechapu to unset($$name); - pokud bych napr dostal $_REQUEST[admin] a poskytovana promena by byla admin = 1 pak prece $name je admin, $value je 1. a unset($$name); by pak bylo unset($1); . bud mam nekde v teto uvaze chybku nebo jsem to $$ spatne pochopil. kcemu by bylo zrusit $1 ???
nightfish
Profil
pokud bych napr dostal $_REQUEST[admin] a poskytovana promena by byla admin = 1 pak prece $name je admin, $value je 1. a unset($$name); by pak bylo unset($1);

právěže unset($$name); by bylo unset(${"admin"});..., protože tam je $$name a ne $$value
pEeLL
Profil
no jo vlastne.

predpokladam teda spravne ze je to tam jako celek v pripade zapleho register globals aby jim tam nekdo nepodstrkaval treba pres url vhodne promene ????
mila
Profil
Ano, mělo by to odregistrovat proměné zaregistrované přes register_globals. Proč jsou register_globals špatné si přečteš prakticky všude.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0