Autor Zpráva
DGP
Profil *
Ahoj, potřeboval bych udělat skript, který z určitého textu, který vypíše z db, našel například: [kod] nějáký text [/kod] a uložil do proměnné všechno, co se mezi [kod] a [/kod] nachází.
Předem díky za odpověď
nothrem
Profil
preg_match('/\[kod\](.*)\[\/kod\]/s', $text, $values);

prostuduj si nápovědu k preg_match, preg_match_all a k regulárním výrazům...
DGP
Profil *
a jooo super, uz mi to vali, diky moc
DGP
Profil *
Jo a ještě bych se chtěl zeptat, jestli by to šlo udělat nějak tak, aby v jedné proměnné bylo uloženo to co je v [kod] a [/kod] a v druhé proměnné by byl zbytek textu.
Například:

Jeníček s Mařenkou šli do lesa [kod] a našli chaloupku [/kod] kde byla zlá ježibaba.

Výstup by byl: Jeníček s Mařenkou šli do lesa a našli chaloupku kde byla zlá ježibaba.
ale text "když našli chaloupku" by byl uložen v samostatné proměnné a zbytek textu by mohl byt uložen v poli. Třeba $a['0']="Jeníček s Mařenkou šli do lesa", $a['1']="kde byla zlá ježibaba."

Šlo by toto nějak vytvořit?
Předem díky
DGP
Profil *
prosim, nikdo nevite jak to udelat?
staník
Profil *
ahoj, snažím se udělat to stejné a nějak mi to nejde nemohl by jsi mi dát tvoje icq a pomohl by jsi mi?? prosím
bukaj
Profil
DGP
Jo a ještě bych se chtěl zeptat, jestli by to šlo udělat nějak tak, aby v jedné proměnné bylo uloženo to co je v [kod] a [/kod] a v druhé proměnné by byl zbytek textu.
Šlo by to udělat. Například tak, že nejdříve pomocí preg_match_all() si najdeš všechny řetězce obsahující kód. A potom původní řetězec rozdělíš přes preg_split() stejným regulárem, kterým jsi hledal kód.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0