Autor Zpráva
laluk
Profil *
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s rozdělením přečtených a nepřečtených příspěvků v diskusi. Jde o to, že každý uživatel se po kliknutí na příslušné téma v diskusi dostane na stránku, kde se čtením diskuse přestal. Samotný výpočet stránky, kam se má uživatel dostat mi nepřipadá složitý (aspoň teď ne :D), potřebuju ale nějak zjistit ID příspěvku, u kterehé uživatel v každém z tématu skončil. Nevíte někdo, jak tento problém vyřešit? Děkuju za každé nakopnutí vpřed.
Alphard
Profil
jsou uživatelé registrovaní?
WertriK
Profil
Myslím že konkrétní příspěvek kde uživatel přestal číst je nemožné zjistit, to je jako zjišťovat slovo u kterého přestal číst. Stránka kterou si otevřel by zjistit šla, zda si ji uživatel přečetl a případně kolik si toho přečetl je v tuto dobu nemožné zjistit.
temistokles
Profil
WertriK
Viem si predstaviť krkolomné riešenie s JS, relatívne spoľahlivé, ak netrpíš zlozvykom ako ja, pozrieť si,a ký je text dlhý :) Ale dalo by sa to počítať na základe doby, koľko si na danom príspevku bol (t.j. bolo hov idieť na obrazovke). Ale je to na dlhé lakte.
Alphard
Profil
laluk
pochopil jsem to úplně jinak, než WertriK a temistokles
a sice, že když uživatel četl stránku a bylo na ní např. 6 příspěvků, tak že chceš při další návštěvě odrolovat na 7. příspěvek bez ohledu na to, co skutečně přečetl
můžeš toto potvrdit nebo vyvrátit?
laluk
Profil *
Alphard - ano, přesně tak to myslim. Například uživatel skončil na straně 7. Poslední příspěvek na straně 7 má ID 66 a já potřebuju si toto číslo u každého uživatel v každém tématu zjistit, aby se tam při příští návštěvě opět dostal.
WertriK
Profil
Alphard
To co píšeš, jak jsem uvedl v tom tučném textu, by zjistit šlo. Ale opět píši můžeš maximálně zjistit kterou stránku si uživatel otevřel a podle času odhadovat zda si ji vůbec četl :)
laluk
Např. si otevře další stránku, čeká než se mu načte. Začte se do jiného textu a tu tvou stránku má stále ovšem otevřenou, takže to vypadá že si ji čte - když ji potom zavře a jde třeba spát. Tak ty mu potom najedeš na další stránku a chudák neví co se děje.
Ještě by to chtělo zjistit kolik tam toho textu je, aby jsi ty odhady dělal co možná nejpřesněji.
->
U každého uživetele který si otevře stránku a potom přejde na další si uložit čas jak dlouho "mu to trvalo" takto provést třeba 10 "měření" a z toho vypočítat každému uživateli nějakou konstanku - kolik potřebuje času na tolik a tolik textu - aby to bylo ještě přesnější hodilo by se zjistit kolik na stránce bylo textu a čas potřebný na přečtení.
Potom načteš stránku z délky textu vypočítáš přibližný čas a porovnáš s časovým rozdílem kdy vešel a kdy odešel ze stránky.
A potom doufat že si to opravdu četl, neodbíhal na wc a podobně :)
laluk
Profil *
Nechci to dělat složitě, něco takového bych v životě nenaprogramoval. Tím, že se uživatel dostal až na onu stránku, předpokládám, že si všechny příspěvky přečetl a nebo ho příspěvky předtím nezajímájí. Proto potřebuju tuto stránku u každého tématu a u každého uživatele nějak zjistit, aby od této stránky začínal a nečetl to, co ho nezajímá nebo co přečetl. Ale nevím, jak toho docílit :D
Apostolus
Profil
Tohle bych neřešil, co kdyby chtěl se vrátit předchozímu článku a poslat ho někomu, že byl dobrej, nebo si ho znovu přečíst, chudák by byl přesměřován někam do pryč. Než automaticky, tak bych spíš udělal volitelný a to třeba "tlačítko/odkaz" - "tady jsem skončil" ktrerý by bylo u příspěvku. A na hlavní stránce dát možnost "tlačítko/odkaz" - "přejít na další článek, co jsem nečetl".
Alphard
Profil
WertriK
laluk nechce ani odhadovat, co uživatel skutečně přečetl, nezajímá ho to, chce zobrazit nepřečtené příspěvky (=příspěvky, které přibyly od poslední návštěvy)


laluk
ještě jsi neodpověděl na otázku o registraci, musíš nějak identifikovat uživatele
dále to záleží na systému diskuze, jak je udělaný systém identifikace příspěvků
viděl bych to na tabulku v databázi typu: id_uzivatele | id_tema | id_prispevek
id_uzivatele ... nějaké jednoznačné určení
poté při návštěvě určitého threadu vytáhneš záznam pro toto téma a uživatele a zobrazíš od id příspěvku a nakonec zapíšeš nebo updatuješ poslední příspěvěk pro určité téma a uživatele
laluk
Profil *
Alphard:
Přesně to mě ráno napadlo. Asi to bude nejlepší řešení, i když ta tabulku může nabýt při velkém množství témat a uživatelů značných rozměrů. Ale i to se dá vyřešit, že pokud např. uživatel týden téma nenavštvíví, tak začne zas od začátku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0